۲۴ مرداد ۱۳۹۹، ۷:۳۳
کد خبرنگار: 888
کد خبر: 83903636
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ضریب نفوذ گاز در روستاهای قم ۹۴.۵ درصد است

قم- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز قم گفت: ضریب نفوذ گازرسانی در روستاهای این استان ۹۴.۵ درصد می‌باشد.

علیرضا نصیری روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: در حال حاضر ۱۴۹ روستای قم از نعمت گاز برخوردار هستند و گازرسانی به ۱۲ روستا نیز در حال انجام است.

وی با بیان این‌که تا پایان سال گازرسانی به این ۱۲ روستا به اتمام می‌رسد، اضافه کرد: تاکنون یک هزار و ۸۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در روستاهای استان قم انجام‌شده است.

وی گفت: بر اساس مقرراتی که در راستای سیاست‌های وزارت نفت ابلاغ‌شده، روستاهایی که بیش از ۲۰ خانوار ساکن دایم داشته باشد و میزان هزینه نصب انشعاب آن‌ها از جمله خطوط انتقال گاز، خطوط تغذیه گاز، شبکه‌های توزیع و نصب علمک برای هر خانه، بیش از ۱۲۰ میلیون ریال نشود، گازرسانی می‌شوند.

نصیری افزود: روستاهایی که در مسیر طرح گازرسانی قرار دارند، حتی اگر شرایط بهره‌مندی از گاز را نداشته باشند، با مساعدت شرکت گاز از این انرژی بهره‌مند می‌شوند.

به گفته وی، ۳۳ هزار و ۲۰۰ مشترک در روستاهای قم از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.

وی بیان کرد: تعداد مصرف‌کنندگان گاز در بخش خانگی در استان قم، ‌۳۸۶ هزار و ۷۵۴ مشترک است که ۷.۷ درصد آن‌ها روستایی می‌باشد.

مدیرعامل شرکت گاز قم افزود: ۲۳ هزار و ۷۶۳ مشترک تجاری و عمومی، سه هزار و ۸۳۳ مشترک صنعتی و یک نیروگاه در استان قم از انرژی گاز استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha