افزایش ۱۵۰ هزار تن ظرفیت فرآوری کشاورزی در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه اعلام کرد: از ابتدای سال جاری با ایجاد و فعال‌سازی واحدهای صنایع تبدیلی کشاورزی، بیش از ۱۵۰ هزار تن به ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی استان اضافه شد.

نوربخش حاتمی روز چهارشنبه به ایرنا افزود: با تحقق این برنامه ها شرایط ایجاد اشتغال بیش از ۲۰۰ نفر بطور مستقیم فراهم شده است.

وی به جهش رونق صنایع تبدیلی در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: ظرفیت جذب ماده خام برای طرح‌هایی که جواز تاسیس آنها صادر شده در سال ۹۲ حدود ۲۸ هزار تن بود که این میزان جذب با حمایت های دولت اکنون با سه هزار و  ۳۲۹ درصد افزایش به ۹۶۰ هزار تن رسیده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه یادآور شد: میزان سرمایه‌گذاری در طرح‌های به بهره‌برداری رسیده بخش صنایع تبدیلی کشاورزی استان در هفت سال گذشته با هزار و ۱۲۳ درصد رشد از ۹۱ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال به هزار و ۱۱۸ میلیارد ریال رسیده است.

حاتمی عنوان کرد: در طرح‌های به بهره‌برداری رسیده صنایع تبدیلی بخش کشاورزی میزان اشتغال در بخش صنایع تبدیلی کشاورزی استان با ۲۸۱ درصد رشد از ۱۲۶ نفر به ۴۸۰ نفر و تعداد طرح‌های به بهره برداری رسیده نیز با ۱۴۷ درصد رشد از ۱۵ طرح به ۳۷ طرح و میزان اشتغال نیز با ۲۸۱ درصد افزایش از ۱۲۶ نفر به ۴۸۰ نفر رسیده است.

وی در ادامه همچنین توضیح داد که در هفت سال گذشته میزان جواز تاسیس صادر شده در بخش صنایع تبدیلی کشاورزی کرمانشاه با ۶۵۵ درصد رشد از ۳۱ جواز به ۲۳۴ جواز رسیده است.

استان کرمانشاه با حدود ۲۵ هزار کیلومتر مربع مساحت ۲ میلیون نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۴۳ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

این استان با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه بیش از چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

در استان کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها