۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۳
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83903627
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آمادگی سازمان بورس برای صدور مجوز تشکیل «دارا دوم»

تهران - ایرنا - مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار آمادگی دارد تا در صورت تصمیم‌گیری در زمینه تشکیل دارا دوم در اسرع وقت مجوزهای لازم را صادر کند.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اخبار منتشره طی دیروز و امروز در خصوص راه‌اندازی صندوق دارا دوم ، گفت: قیمت سهام شرکت‌ها متاثر از عوامل بنیادی است و سرمایه گذاران باید با تحلیل صورت‌های مالی شرکت‌ها، طرح‌های توسعه‌ای، میزان تولید و فروش و ... اقدام به تصمیم‌گیری در خصوص خرید و فروش سهام کنند.

وی اظهار داشت: صرف نظر از ورود صندوق ETF پالایشی‌ها، سهام شرکت‌های این صنعت از بنیاد مناسبی برخوردار بوده و این اخبار نباید بر روند عرضه و تقاضای سهام این شرکت‌ها اثر بگذارد.

 خدابخش با اشاره به اینکه سودآوری، دارایی و برنامه‌های آتی شرکت‌ها از جمله مهمترین موارد تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاران است، ادامه داد: بنابراین تشکیل یا عدم تشکیل ETF جدید (دارا دوم) روی قیمت سهام شرکت‌هایی که قرار است وارد این صندوق شوند، اثری ندارد.  

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص تشکیل صندوق دارای دوم اظهار کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان فراهم کننده بستر تشکیل این صندوق‌ها همیشه آمادگی خود را اعلام کرده است و در این خصوص آمادگی کاملی وجود دارد.

خدابخش تاکید کرد: بر این اساس واکنش کنونی بازار در این خصوص از نظر مباحث مالی و بنیادی مورد قبول نیست و سهامداران هم باید در انجام معاملات خود به این موضوع دقت کنند و درگیر هیجانات نشوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha