دبیر هیات دوومیدانی خوزستان:برگزاری لیگ به توسعه دوومیدانی استان کمک می‌کند

اهواز - ایرنا - دبیر هیات دوومیدانی خوزستان گفت: برگزاری رقابت‌های لیگ استانی علاوه بر اینکه به توسعه این رشته در سطح استان کمک می کند بلکه فرصت مناسبی برای ارائه توانمندی ورزشکاران خواهد بود.

سعید پویا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برگزاری دومین دوره لیگ نخل طلایی خوزستان یکی از محرک‌های رقابت و جذب ورزشکار در سال های اخیر بوده و ورزشکاران بسیاری از این طریق به دوومیدانی کشور معرفی شدند.

وی با بیان اینکه فعالیت این رشته با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود گفت: رقابت های لیگ دو و میدانی استان ویژه دختران روز جمعه ۳۱ مردادماه و رقابت های بخش پسران روز هفتم شهریورماه در اهواز برگزار می شود.

پویا عنوان کرد: متاسفانه چندی پیش قاسم کویتی پور و پروین رمضانی ۲ پیشکسوت دوومیدانی استان جان خود را از دست دادند لذا مسابقات لیگ بانوان و آقایان استان را به نام این ۲ عزیز نامگذاری کردیم.

دبیر هیات دوومیدانی خوزستان عنوان کرد: در سال جاری برنامه‌های آموزشی زیادی را برای ورزشکاران، مربیان و داوران تدارک دیده‌ایم که امیدواریم با از بین رفتن ویروس کرونا این برنامه ها را اجرایی کنیم. همچنین در نیمه دوم سال با توجه به خنک شدن هوا، میزبانی مسابقات کشوری را مدنظر داریم تا شاهد درخشش بیشتر ورزشکاران استان باشیم. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۷۰۰ ورزشکار سازمان یافته زیر نظر ۱۶ هیات شهرستانی در این رشته فعالیت می کنند افزود: فعال کردن تمام هیات های شهرستانی جزو اولویت های هیات استان به شمار می رود تا از این طریق نوجوانان و جوانان بیشتری جذب دوومیدانی شوند.

پویا در خصوص دوومیدانی بانوان گفت: در سال های اخیر به واسطه برگزاری مسابقات متعدد استانی و همچنین اعزام مکرر به رقابت‌های کشوری، شور و اشتیاق بیشتری بین دختران استان ایجاد شده و امیدواریم شاهد حضور بانوان دوومیدانی کار استان در تیم های ملی باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =