نمایشگاه صنایع‌ دستی ۲۰ هنرمند آستارا دایر شد

آستارا - ایرنا - هزار اثر از ۲۰ هنرمند صنایع دستی آستارا با همت اداره‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان برای معرفی فعالان این حوزه به نمایش گذاشته شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا روز سه شنبه در نمایشگاه صنایع دستی در مدرسه تاریخی شهید بنی اسد روستای باغچه سرا گفت: این نمایشگاه به مدت یک هفته از ۹ صبح تا ۲۱ شب دایر و انواع گلیم، نازک کاری روی چوب، منبت کاری، عروسک بافی، لوازم تزئینی و لباس های محلی به نمایش گذاشته شده است.

پردل امیری نژاد ادامه داد: بیش از هزار هنرمند در حوزه صنایع دستی در آستارا فعالیت می کنند و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ارائه تسهیلات دارای سود پایین، برای ایجاد کارگاه های کوچک، اشتغالزایی و رونق صنایع دستی تلاش می کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا هم بیان کرد: در این نمایشگاه آثار تعدادی از هنرمندان بسیجی نیز به معرض دید قرار دارد و اهالی روستاهای مرزی باغچه سرا، خشکه دهنه، قلعه، عنبران و خانه های آسیاب از این نمایشگاه استقبال کرده اند.

شاپور تشرینی افزود: محمد تندرست نوبر مدیریت این نمایشگاه را بر عهده دارد و آثار با تخفیف ۱۵ درصد به فروش می رسد و تا پایان تابستان کارگاه های آموزش گلیم بافی و نازک کاری روی چوب نیز با حضور استادان مجرب در محل نمایشگاه برگزار خواهد شد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و گهگاه در ورودی های آن نیز نمایشگاه های صنایع دستی برای استقبال از گردشگران دایر می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =