جشنواره حرکت فرصتی برای انتقال تجارب دانشجویان در عرصه بین‌المللی است

تهران-ایرنا- رییس دانشگاه الزهرا(س) گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بین‌المللی‌سازی جشنواره حرکت فرصتی برای انتقال تجارب موفق دانشجویان و زمینه تعاملات در عرصه بین‌المللی را فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، مهناز ملانظری روز سه شنبه در اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی حرکت در دانشگاه الزهرا (س) اظهارداشت: قطعا جشنواره حرکت فرصت مغتنمی است برای رقابت ها، نمایش و عرضه دستاوردهای علمی دانشجویان که انجمن‌های علمی به عنوان یک تشکل خودجوش دانشجویی در حوزه‌های علمی و فرهنگی هستند و در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشتند.

وی افزود: تشکیل انجمن‌ها فرصتی برای ظهور استعدادها، خلاقیت‌ها و شکوفایی علمی دانشجویان و نهادینه ساختن فعالیت‌های فوق برنامه در بین دانشجویان است.

رییس دانشگاه الزهرا (س) اضافه کرد: جشنواره حرکت با هدف هم افزایی، تکثیر ایده‌های خلاق و ایجاد انگیزه در میان دانشجویان و به معنای واقعی حرکت برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای اندیشمندان ایرانی است.

ملانظری یادآور شد: حرکت وزارت علوم در بین المللی سازی این جشنواره فرصتی برای انتقال تجارب موفق دانشجویان در سطح بین المللی را فراهم کرده و زمینه تعاملات را فراهم ساخته است.

وی ادامه داد: دانشجویان به عنوان حلقه واسط و فرصت نشر گسترده دانش بین جامعه و اساتید خود هستند و انجمن‌های علمی این امکان را فراهم می‌کنند که دانشجویان از توان علمی اساتید برای بینش علمی در سطح جامعه استفاده کنند.

ملانظری تصریح کرد: دانشگاه الزهرا (س) ضمن آماده سازی محیط برای رشد دانشجویان زمینه‌ای را فراهم کرده که صاحبان صنایع و مشاغل و سازمان‌های مختلف با ظرفیت و توانمندی دانشجویان ما به این انجمن‌های علمی آشنا شوند و زمینه اشتغال دانشجویان را فراهم کند.

وی به فعالیت‌های انجمن‌های علمی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه الزهرا با داشتن ۶۳ انجمن علمی و ۵۹ عنوان نشریه تخصصی  در سال گذشته بیش از ۵۴۱ برنامه اعم از سمینار، نشست تخصصی، بازدیدهای علمی را برگزار کرد. در ابتدای سال ۹۹ نیز ۲۳۲ عنوان برنامه به صورت مجازی توسط انجمن‌های علمی این دانشگاه برگزار شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است.

 جشنواره ملی حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی و با تأکید بر هم ­افزایی، تکثیر ایده­ های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمن‌های علمی دانشجویی همه ساله برگزار می‌شود.

این جشنواره تلاش می­ کند تا مبنا و مبداء حرکتی نوین برای سازماندهی فعالیت‌های علمی دانشجویی باشد. جشنواره ملی حرکت سالانه توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، پژوهشگاه‌ها و سایر مراکز علمی با حمایت دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی برگزار می­ شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha