رژیم صهیونیستی گذرگاه بازرگانی کرم ابوسالم در مرز غزه را بست

تهران - ایرنا - رژیم صهیونیستی در راستای اجرای تحریم‌های خود علیه ساکنان باریکه غزه، اقدام به بستن گذرگاه بازرگانی «کرم ابو سالم» بین سرزمین‌های اشغالی و این باریکه کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری «وفا» فلسطین روز سه شنبه اعلام کرد که مقامات ارتش رژیم صهیونیستی دیشب گذرگاه کریم ابو سالم در جنوب شرق غزه را به عنوان بخشی از تحریم‌ها علیه ساکنان این بخش را بستند. 

" بنی گانتس " وزیر دفاع رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این گذرگاه از صبح امروز بر روی ورود کالا به جز سوخت و نیازهای بشر دوستانه، بسته شده است.  

در همین حال رسانه‌های رژیم صهیونیستی بهانه بسته شدن گذرگاه کریم ابو سالم را فرود «بالون‌های آتش‌زا» در سرزمین‌های اشغالی بیان کرده‌اند.  

رژیم صهیونیستی مدعی است که این بالون‌های آتش‌زا از سوی غزه به سمت سرزمین‌های اشغالی رها شده است. 

در همین حال شبکه «یورونیوز» نیز اعلام کرد که گردان‌های " عزالدین القسام " صبح امروز اقدام به شلیک آزمایشی یک موشک از غزه بسوی دریا کردند. 

از سال ۲۰۱۴، حماس و رژیم صهونیستی با واسطه‌گری مصر در بخشی از فلسطین که توسط رژیم صهیونیستی به مدت یک دهه است، محاصره شده، به آتش‌بس دست یافته‌اند، اما به دلیل اقدام‌های توسعه‌طلبانه این رژیم، این آتش‌بس بارها توسط ارتش صهیونیستی نقض شده است.  

دکتر «جمال الفاضی» تحلیلگر و استاد علوم سیاسی در غزه  گفت: ارسال بالون‌های آتش‌زا به سرزمینهای اشغالی فلسطین پیام‌هایی از سوی «حماس» برای رژیم صهیونیستی است که از فشار اقتصادی و محاصره نوار غزه که بخشی از تفاهم‌های امضا شده بین دو طرف با واسطه‌گری مصر است، پایان دهد.  
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha