بیست و سومین شبکه فن بازار کشور در کردستان افتتاح شد

سنندج - ایرنا - بیست و سومین شبکه فن بازار کشور روز سه‌شنبه از طریق ویدئو کنفرانس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، در کردستان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، معاون توسعه و نوآوری پارک فن آوری پردیس در آیین افتتاحیه فن بازار منطقه ای کردستان اظهار داشت : وظیفه اصلی فن بازار همرسانی در قالب یک شبکه انجام بوده که این مهم در ابتدا با پنج استان آغاز شد و حال به ۲۳ استان افزایش یافته است. 

اکبر قنبرپور اضافه کرد: در استانی فن آوری وجود داردکه استان دیگر به آن نیاز دارد بنابراین وجود این شبکه باعث ارتباط و تعامل بین استان‌ها برای بهره‌مندی از توان یکدیگر می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ بروکر در فن بازار کشور وجود دارد، گفت: دانش فنی قابل توجهی در استان‌ها داریم ولی رها شده که می‌توان از شبکه فن بازار برای انسجام و استفاده از آن استفاده کرد. 

معاون توسعه و نوآوری پارک فن آوری پردیس یکی از مصادیق همرسانی در شبکه فن بازار را عرضه نوآوری اعلام کرد و افزود: ۳۴ مورد نوآوری و اختراعی که رها شده بود الان سرمایه‌گذاری بر روی آن  انجام شده است. 

قنبرپور با بیان اینکه اتصال سرمایه گذار به سرمایه پذیر جزو کارهای فن بازار است، اظهار داشت : گزارش فن بازار هر استان بدین گونه است که چقدر قرارداد منعقد کرده و چه میزان همرسانی انجام داده است. 

وی با اشاره به اینکه  در هر استانی سه نهاد می‌تواند متولی فن بازار باشد، اضافه کرد:  شرکت شهرک های صنعتی در کردستان و ۱۶ استان دیگر  کشور متولی فن بازار و در بقیه استان‌های نیز این مهم برعهده پارک‌های علم و فناوری و جهادهای دانشگاهی است.

اجرای ۷۰۰ قرارداد با سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی کردستان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان در این مراسم با اشاره به اینکه  طبق تفاهم نامه بین مقامات استان و وزارت خانه فعالیت فن بازار در استان آغاز به فعالیت می‌کند، گفت: در حال حاضر ۱۲ شهرک و هفت ناحیه و  یک منطقه ویژه دارد که اراضی آن آماده واگذاری به متقاضیان است. 

احمد خسروی اضافه کرد: شرکت همه شهرک‌های صنعتی را به عنوان نهادی برای ایجاد شهرک صنعتی و تامین زیرساخت لازم در این حوزه می‌شناختند و حال با ایجاد شورای فن بازار یکی از رسالت‌های این شرکت حمایت بعد از تولید است.

وی با بیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی به عارضه یابی در تولید، آموزش تورهای صنعتی و حمایت از واحدهای صنعتی هم می‌پردازند، گفت: براساس ارزیابی انجام شده، استان قابلیت ایجاد و شروع بکار شورای فن بازار را دارد. 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان  اظهار داشت : یک هزار و ۲۰۰ قرارداد با سرمایه گذاران در شهرک‌های صنعتی استان داشتیم که  تاکنون ۷۰۰ واحد آن اجرا شده و مابقی از صفر تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند. 

در ابتدای این مراسم آیین نامه شورای فن بازار قرائت و با اضافه کردن سازمان صنعت، معدن و تجارت و خانه صنعت و معدن استان به جمع اعضای این شورا در کردستان به تصویب حاضران رسید و سپس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به طور ویدئو کنفرانس تفاهم نامه بین مسوولان استانی و کشوری در خصوص راه‌اندازی فن بازار به امضا رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =