کرونا ۴۰ میلیارد ریال به باشگاه‌های ورزشی زنجان خسارت زد

زنجان - ایرنا - معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: با شیوع ویروس کرونا، باشگاه‌های ورزشی این استان، تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد ریال خسارت دیده‌اند.

محمدعلی حمزه پور، روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از زمان شیوع این بیماری در مجموع ۲۰ باشگاهدار به علت ضرر و زیان وارده، نسبت به جمع آوری تجهیزات ورزشی و تعطیلی باشگاه های خود اقدام کرده اند.

وی اظهار داشت: با توجه به شیوع این ویروس منحوس و نگرانی از ابتلای ورزشکاران به این بیماری در حین انجام فعالیت های ورزشی، کلیه اماکن ورزشی استان در راستای مصوبات ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، تعطیل شدند که بسته بودن درب باشگاه‌ها نیز موجب و ضرر و زیان باشگاهداران شده است.    

حمزه پور با اشاره به اینکه این اداره کل تابع تصمیمات و مصوبات ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا است، افزود: این اداره کل بر تعطیلی باشگاه ها نظارت کامل و دقیق دارد و ناظران به طور مدام و به صورت سر زده از باشگاه ها بازدید به عمل می آورند تا هیچ باشگاهی فعال نباشد.

از پنجم اسفند ماه پارسال (سال ۹۸) نیز به مدت قریب سه ماه فعالیت کلیه اماکن ورزشی دولتی و خصوصی به خاطر حفظ سطح سلامت فعالان در عرصه ورزش و کاهش نگرانی مردم به ویژه خانواده‌ها، ممنوع اعلام شد و پس از مدتی بازگشایی، مجدد از ۱۶ تیر ماه امسال به خاطر شیوع بیماری ویروس کرونا و پیشگیری از ابتلا افراد به این بیماری منحوس به حالت تعطیل درآمدند.  

استان زنجان از وجود ۳۶۱ باشگاه ورزشی خصوصی، ۲۷۰ مکان ورزشی سرپوشیده و روباز متعلق به این اداره کل، ۱۴۸ خانه ورزش روستایی و ۱۳۳ مکان ورزشی متعلق به سایر ادارات و ارگان‌ها، بهره‌مند است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =