صادرات دستگاه ایرانی اندازه‌گیری زاویه تماس سطح به چین و ترکیه

تهران- ایرنا- دستگاه اندازه‌گیری زاویه تماس تولیدی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان علاوه بر آن که با استقبال بازار داخلی مواجه شد به کشورهای چین و ترکیه نیز صادر شد و بزودی در یکی از کشورهای همسایه مونتاژ می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو،  سید فرشید چینی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درخصوص تولید تجهیزات و فناوری‌های مربوط به سطح این شرکت گفت: زاویه تماس به زاویه‌ تشکیل شده بین خط مماس رسم شده از نقطه‌ تماس سه فازی و خط تماس مایع و سطح، گفته می‌شود.

وی افزود: این زاویه معیاری از ترشوندگی سطح ارایه می‌دهد. برای اندازه‌گیری زاویه تماس، روش‌های زیادی وجود دارد که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به روش‌های قطره‌ بی‌پایه‌ استاتیک و دینامیک اشاره کرد،  با استفاده از دستگاه اندازه‌گیری زاویه تماس می‌توان ترشوندگی سطح را ارزیابی کرد و از کیفیت خواص سطح پوشش‌ها اطمینان حاصل کرد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: دستگاه اندازه‌گیری زاویه تماس این شرکت در حال حاضر تولید و به بازار عرضه شده و موفق به صادرات این دستگاه به چین و ترکیه شدیم، ضمن آنکه رایزنی‌هایی نیز انجام شده که دستگاه اندازه‌گیری زاویه تماس در ترکیه مونتاژ و به بازار این کشور عرضه شود.

چینی به استقبال بازار داخلی از این دستگاه اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون ۱۱ دانشگاه داخل کشور از جمله دانشگاه‌های امیرکبیر، تربیت مدرس، شیراز، بناب و تهران از این دستگاه خریداری کردند و ما به ۴۰ دانشگاه نیز خدمات ارایه کرده‌ایم.  

وی، یکی از مزیت‌های این دستگاه را الگوریتم به‌کار رفته در نرم‌افزار آن دانست و افزود: این الگوریتم بسیار قدرتمند و کارا بوده و پیش از این جزئیات مربوط به فناوری آن در قالب مقاله‌ای در نشریات معتبر به چاپ رسیده است، ضمن آنکه این دستگاه، امکان اندازه‌گیری انرژی سطح جامد را به کاربر می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر تنها دو کشور آمریکا و آلمان دستگاهی برای تعیین انرژی سطح جامد تولید می‌کنند و ما سومین کشور هستیم.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =