معاون استاندار: کردستان ظرفیت صادرات دانش فنی را دارد

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: صادرات دانش فنی هم از ظرفیت و مزایای استان است که از شبکه فن بازار می‌توان در این راستا به بهترین نحو استفاده کرد.

خالد جعفری روز سه شنبه در آیین افتتاحیه فن بازار منطقه‌ای کردستان اظهار داشت: توسط مراکز رشد و پارک های علم و فناوری اقدامات مطلوبی در حوزه فن آوری انجام شده و اکنون هم ادبیات جدیدی در استان با عنوان فن بازار ایجاد شده است.  


وی با اشاره به اینکه با وجود این مراکز و شوراها بهره بیشتری از فن بازار نصیب این استان می شود، اضافه کرد: بدلیل وجود تعداد زیادی صنایع کوچک در این استان نیاز به مشورت و ارائه راهکار برای پیشرفت در تولید این صنایع بیشتر است.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان افزود: تعدادی از صنایع کوچک در استان هنوز نتوانستند خود را با شرایط جدید و به روز بازار تطبیق دهند و همچنان به سبک و شیوه ۳۰ سال پیش تولید می‌کنند.  

جعفری با بیان اینکه شبکه فن بازار می تواند به این واحدها کمک کند با تناسب بازار تولید کنند، یادآور شد: ورود تکنولوژی جدید به حوزه تولید از دیگر مزیت‌های تشکیل فن بازار در استان است.  

وی تشکیل شورای فن بازار در استان را ضروری دانست و تاکید کرد: امروزه مرزهای علمی و ارتباطات به نسبت گذشته کاهش یافته و از این ظرفیت باید نهایت استفاده را کنیم.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: استان ما از لحاظ نیروی انسانی توانمند دارای ظرفیت فراوانی است که می‌توان از آن برای تقویت و توسعه صنایع در دیگر نقاط کشور هم بهره برد.  

جعفری با بیان اینکه اگر در گذشته بازار فقط محدود به شهر و استان بود اکنون شیوه‌های تامین نیاز جامعه تغییر و گسترش یافته است، مرزی بودن را از دیگر ظرفیت های کردستان خواند و افزود:  سال گذشته ۶.۴ میلیارد دلار مبادلات از مرزهای استان انجام شده است.  

شبکه فن بازار منطقه ای کردستان امروز به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح می‌شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =