۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۶
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83903363
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سلامت حدود پنج‌ هزار نوآموز کردستانی سنجش شد

سنندج - ایرنا - رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: از آغاز فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت (چهارم مرداد) تاکنون سلامت چهار هزار و ۶۱۰ نوآموز بدوورود به دبستان سنجش شد.

خلیل رنجبر روز چهارشنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد نوآموز ارزیابی شده در پایگاه‌های سنجش، ۲۰۴ نفر مشکوک به مشکل بینایی، ۹۰ نفر مشکوک به مشکل شنوایی، ۱۲ نفر دارای مشکلات جسمی - حرکتی و ۶۱۷ نوآموز نیز در مرحله اول آمادگی تحصیلی حد نصاب لازم را کسب نکرده و به مرحله تخصصی ارجاع شدند.

وی افزود: ۱۵۰ نفر نیروی اجرایی تخصصی در ۲۱ پایگاه اولیه و مجازی در ۱۰ شهرستان با ارزیابی شنوایی، بینایی وآمادگی تحصیلی نوآموزان بدوورود به دبستان اجرای برنامه سنجش سلامت وآمادگی تحصیلی نوآموزان استان را تا پایان شهریورماه برعهده دارند.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی سنجش کردستان بابیان اینکه تاکنون ۱۲هزار و ۷۰۰ نوآموز استان درسامانه سنجش سلامت نوبت‌گیری کردند، اضافه کرد: در شرایط کنونی بیماری کرونا نوبت‌گیری در سامانه با فاصله نیم ساعت انجام گرفته و هر پایگاه سنجش روزانه تعداد ۲۰ نفر نوآموز را ارزیابی می‌کند و ساعت کاری در نوبت صبح از هشت تا ۱۳ و در نوبت بعدازظهر از ساعت ۱۴ تا ۱۹ با رعایت همه موارد بهداشتی است.

وی هدف از اجرای برنامه سنجش راغربالگری دانش آموزان به منظور جای‌دهی درست در نظام آموزشی، مداخله به هنگام، ارایه خدمات مورد نیاز و آماده سازی دانش آموزان برای آموزش اعلام کرد.

برنامه ‌سنجش برای بیست و ششمین سال متوالی به عنوان فرصتی برای برنامه. ریزی آموزشی متناسب با استعداد، تشخیص و جایگزینی آموزش، کمک به بهبود کیفیت آموزشی و کنترل عوامل مؤثر بر افت تحصیلی در ۲ مرحله مقدماتی (غربالگری) و تخصصی همزمان با سراسر کشور در استان در حال اجرا است.

در سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ تعداد ۲۷ هزار و ۴۳۴ نفر نوآموز بدو ورورد به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان استان، مورد ارزیابی‌های اولیه  و تخصصی قرار گرفته و به مدارس معرفی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha