رفع مشکلات خانواده شهدا وظیفه شرعی و ملی است

بندرعباس- ایرنا- رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران رودان گفت: تکریم، دلجویی و بررسی و رفع مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران جزو وظایف شرعی و ملی در بنیاد شهید است.

عبدالرضا سالاری شامگاه دوشنبه در دیدار با خانواده شهیدان «یوسف بلالی» و «ابراهیم کریمی» از شهیدان دوران دفاع مقدس افزود: اجرای طرح سپاس به منظور سرکشی، پاسداشت، بررسی وضعیت زندگی و حل مشکلات جامعه هدف صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: وجود بابرکت خانواده‌های شهدا باعث دلگرمی و آرامش مردم و مسوولان است، لذا زنده نگه داشتن یاد شهدا از سوی مسوولان و هم مردم گامی در راستای ترویج فرهنگ ایثار اجتماعی است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران رودان بیان داشت: در سایه بهره مندی از رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر صیانت از خون شهدا، امنیت و آسایش درکشور حاصل شده که باید قدردان این نعمت بود.

سالاری خاطرنشان کرد: در وضعیت کنونی ویروس کرونا و برای حفظ سلامت جامعه شاهد و ایثارگر، در تمامی دیدارها فاصله‌گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی به طور کامل رعایت می‌شود.

شهید «ابراهیم کریمی» یکم مرداد ۱۳۴۶ در روستای دهبارز به دنیا آمد و نهم مرداد سال ۶۲ نیز در منطقه قلاویزان شهید شد.

شهید «یوسف بلالی کمیزی» نیز هفتم فروردین ۱۳۳۵ در روستای سرسبزکمیز از توابع رودان به دنیا آمد و دهم اردیبهشت ۱۳۶۱ در سوسنگرد به درجه شهادت رسیده است.

شهرستان رودان در ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس واقع شده و دارای ۲۱۲ شهید، ۲۹۸ جانباز و ۲۶ آزاده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =