شهردار سنندج: جلوی ساخت بناهای مسکونی و تجاری غیرمجاز می‌گیریم

سنندج - ایرنا - شهردار سنندج گفت: در راستای پیشگیری از احداث بناهای غیرمجاز در سطح شهر و با هماهنگی انجام شده با مراجع قضایی، از ساخت بناهای تجاری و مسکونی غیر مجاز جلوگیری می‌کنیم.

حشمت‌الله صیدی روز سه‌شنبه اظهار داشت: ساخت و ساز غیرمجاز یکی از مهمترین چالش‌های شهرداری‌ها در سراسر کشور است که وجود خلاء قانونی باعث شده شاهد احداث بناهایی در سطح شهر باشیم که بدلیل عدم رعایت قوانین فنی و شهرسازی از استحکام کافی نیز برخوردار نیستند.

وی افرود: عدم صدور مجوز ساخت برای زمین‌های قولنامه‌ای یکی از دلایل ساخت و ساز غیرمجاز بود که در این دوره و با پیگیری‌های لازم، شرایط صدور مجوز ساخت برای این زمین‌ها در راستای کاهش ساخت و ساز غیرمجاز بویژه در نواحی منفصل شهری فراهم شد.

شهردار سنندج اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات این شهرداری در راستای جلوگیری از ساخت وساز غیر مجاز در سطح شهر توقیف ماشین آلات عمرانی در حین احداث بنای غیر مجاز بود که از ابتدای امسال ۱۵ دستگاه انواع ماشین آلات عمرانی توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

وی یادآور شد: احداث بنای غیرمجاز در قانون تخلف است و شهرداری در برخورد با احداث این بناها، اقدام به تشکیل پرونده و ارجاع آن به کمیسیون ماده ۱۰۰ می‌کند ضمن اینکه تا زمان صدور حکم، شهرداری نمی‌توانست از ادامه فعالیت بناهای غیر مجاز ممانعت کند.

شهردار سنندج گفت: با هماهنگی انجام شده با مراجع قضایی و در راستای پیشگیری از ادامه احداث بناهای غیر مجاز، از این پس تمام بناهای مسکونی و تجاری که بصورت غیر مجاز در حال احداث باشند، فعالیت شان متوقف می‌شود.

وی تاکید کرد: افرادی که بنای آنها پلمب شود در صورتی که اقدام به فک پلمب کرده و فعالیت ساخت و ساز را ادامه دهند حتما برابر قانون به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

صیدی با بیان اینکه تاکنون ۱۱ بنای مسکونی به دلیل تخلف در نقاط مختلف سطح شهر پلمب شده است،  افزود: پرونده این بناهای غیر مجاز به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع و در صورت ادامه فعالیت به دلیل ارتکاب جرم ناشی از فک پلمپ نیز به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی از شهروندان خواست به افراد دلال و سودجو اعتماد نکنند چرا که قطعا این شهرداری با هماهنگی مراجع قضایی و نیروی انتظامی با ساخت و ساز های غیر مجاز برخورد قاطع خواهد کرد.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =