۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۲
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 83903268
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف برق در استان مرکزی ۹ درصد افزایش یافت

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: مصرف برق در این استان از ابتدای مردادماه جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه قبل ۹ درصد افزایش یافت.

«محمد اله‌داد» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: افزایش دمای هوا در روزهای گذشته نقش موثری در افزایش مصرف برق در استان مرکزی داشته و نیاز است مدیریت مصرف برق بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر افزایش دمای هوا در روزهای پیش رو، مصرف بهینه برق یک ضرورت است که مشترکان باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: نیاز روزانه مصرف برق در این استان به یک‌هزار و ۳۵ مگاوات رسیده که تامین آن با مشکلات زیادی همراه است.

اله‌داد عنوان کرد: استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم کولرگازی روی درجه ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد و خاموش کردن دستگاه‌های برقی غیرضرور از مهم‌ترین و ساده‌ترین راهکارهای مدیریت مصرف برق در این استان است.

وی گفت: محدودیت‌های نقدینگی در صنعت برق وگستردگی سطح خدمات و نیاز به اعتبارات مضاعف به منظور نوسازی و بهسازی شبکه برق استان مرکزی از عمده‌ترین چالش‌های صنعت برق است و امید است در تابستان با همکاری صنایع، کشاورزان و مشترکین در برنامه‌های مدیریت مصرف، قطعی برق در استان رخ ندهد.

بیش از ۷۴۰ هزار مشترک از خدمات شرکت توزیع برق استان مرکزی بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha