سومین جشنواره و هفته فیلم ایران در ژاپن آغاز شد

پکن- ایرنا- «سومین هفته فیلم ایران در ژاپن» از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و با همکاری شهرداری میناتوی توکیو، یونی فیلم ژاپن، فدراسیون تولید کنندگان سینمای ژاپن، اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد فارابی برگزار شد.

به گزارش ایرنا از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، در روز نخست این جشنواره و طی نمایش چهار فیلم ویلایی ها، ۱۸ درصد، مادری و آذر، حدود ۳۰۰ نفر از علاقه مندان ژاپنی و جمعی از ایرانیان و دانشجویان مقیم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری حضور یافتند و مراسم افتتاحیه نیز روز دوشنبه با شرکت حدود ۱۰۰ نفر در سالن‌ آکاساکای توکیو برگزار شد.

رایزن فرهنگی سفارت ایران در ژاپن در ابتدای این برنامه در سخنانی با اشاره به برگزاری سومین دوره این برنامه و ابراز خرسندی از فعالیت های فرهنگی اجرا شده در دو کشور گفت: ایران و ژاپن بیش از ۱۳۰۰ سال روابط تاریخی و فرهنگی دارند و از جمله زمینه های بسیار مهم همکاری ها، هنر سینما و فیلم های ارزشمندی است که در طول سال های گذشته در دو کشور به نمایش در آمده و زمینه شناخت بیشتر و توسعه روابط فیمابین را فراهم کرده است.

حسین دیوسالار ابراز امیدواری کرد با توسعه شناخت هر چه بیشتر، شاهد توسعه همکاری ها و تعاملات بین دو کشور و ملت بزرگ ایران و ژاپن باشیم.

در بخش دیگری از این برنامه، سخنان یوشیهیکو یاتابه مدیر ارشد برنامه‌ریزی جشنواره بین المللی فیلم توکیو به نمایندگی از سوی یونی فیلم ژاپن ارائه شد که گفت: به رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن برای برگزاری سومین جشنواره فیلم در ژاپن تبریک می گویم و باید اعلام کرد سطح و کیفیت فیلم ها، کارگردانان و هنرمندان ایرانی بسیار بالا و ارزشمند است و هر سال در جشنواره بین المللی فیلم توکیو نیز با موفقیت حضور دارند.

وی اظهار امیدواری کرد تا روابط سینمایی دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

در ادامه این مراسم نیز فیلم ویلایی ها به نمایش درآمد.

در این دوره ۷ فیلم با زیرنویس ژاپنی و صدای اصلی که از سوی رایزنی فرهنگی به صورت مستقل ترجمه و زیرنویس شده شامل ویلایی ها، مادری، آذر، مستند دفاع مقدس با نام ۱۸ درصد، طعم شیرین خیال، حوض نقاشی و خیلی دور خیلی نزدیک به نمایش در خواهد آمد.

همچنین در حاشیه این برنامه نمایشگاهی از آثار فرهنگی و هنری برپا شد و نشریات و کتب رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن نیز به علاقه مندان معرفی و ارائه شد.

سومین جشنواره و هفته فیلم ایران در ژاپن تا فردا چهارشنبه ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha