۲۹ درصد مشمولان خراسان جنوبی روش مستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: ۱۸۴ هزار و ۵۶۳ نفر از مشمولان سهام عدالت در استان معادل ۲۹ درصد روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کردند.

عیسی جعفری گیو روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع مشمولان سهام عدالت در استان ۶۴۷ هزار و ۴۰۹ نفر هستند که از این تعداد ۴۶۲ هزار و ۸۴۶ نفر معادل ۷۱ درصد روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کردند.

وی ادامه داد: در مجموع ارزش سهام اولیه مشمولان سهام عدالت استان حدود سه میلیون و ۶۰۹ میلیارد ریال است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی تصریح کرد: بنابر اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار، برای آندسته از مشمولان سهام عدالت که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند فرایند آزادسازی سهام عدالت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و معامله‌پذیر کردن این شرکت‌ها از  ۱۹ مرداد آغاز شده است.

وی ادامه داد: شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان به عنوان اولین شرکت بورسی بوده که با نماد «وسخراج» وارد بورس استان تهران شده است.

جعفری اظهار داشت: دارندگان سهام عدالت که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی بانک عامل یا با مراجعه به کارگزاری‌های مربوطه نسبت به فروش ۶۰ درصد از سهام خود اقدام کنند.

وی عنوان کرد: افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند نیز می‌توانند برای فروش ۳۰ درصد دیگر از سهام خود درخواست بدهند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی یادآور شد: هرچند با توجه به اینکه سهام عدالت ترکیبی از سهام ۳۶ شرکت ارزنده بورسی است اما به تمامی سهامداران توصیه اکید می‌شود از فروش سهام عدالت خودداری کنند زیرا در صورت نیاز مالی به‌زودی خواهند توانست با توثیق سهام خود کارت اعتباری دریافت کنند.

وی گفت: هدف از اجرای طرح سهام عدالت فروش بخشی از سهام شرکت‌های دولتی به اقشار پایین درآمدی جامعه به منظور تعمیم نسبی عدالت اقتصادی است.

جعفری افزود: توزیع متعادل ثروت ملی و گسترش مالکیت در سطوح عموم به منظور تامین عدالت اجتماعی، کاهش اندازه بخش دولتی و افزایش سهم بخش خصوصی و تعاونی در اقتصاد کشور از طریق واگذاری سهام شرکت‌های دولتی نیز از دیگر اهداف این طرح در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط