برنامه‌های وزارت صنعت برای تحقق داخلی‌سازی ۳.۲ میلیارد دلاری

تهران- ایرنا- برپایه آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه در سال جاری مدیریت و کاهش واردات با تکیه بر داخلی‌سازی به ارزش سه میلیارد و ۲۸۰ میلیون دلار را در برنامه دارد.

بیشترین برنامه مدیریت و کاهش واردات در گروه صنایع غیر فلزی شامل صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی و پلیمری به ارزش ۵۵۰ میلیون دلار است.

پس از آن صنایع حمل و نقل و ماشین سازی و تجهیزات هر یک با ۵۰۰ میلیون دلار داخلی‌سازی، در مکان دوم قرار دارند و داخلی‌سازی ۴۵۰ میلیون دلاری در صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی برنامه‌ریزی شده است.

برپایه این گزارش، سایر گروه ها (با اولویت سایر کالاهای اساسی) با ۴۰۰ میلیون دلار، صنایع فلزی و لوازم خانگی با ۳۵۰ میلیون دلار، صنایع معدنی با ۳۵۰ میلیون دلار و صنایع برق و الکترونیک با ۱۸۰ میلیون دلار، دیگر برنامه‌های مدیریت کاهش واردات این وزارتخانه را با تکیه بر ساخت داخل تشکیل می‌دهند.

این گزارش می‌افزاید: برای سال ۱۴۰۰ نیز داخلی سازی چهار میلیارد و ۷۳۰ میلیون دلاری در بخش‌های مختلف این وزارتخانه و فعالیت‌های یاد شده پیش بینی شده است که صنایع معدنی با کاهش ارزبری ۹۵۰ میلیون دلاری در صدر برنامه‌های سال آینده خواهد بود.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =