۱۱۳ حلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان‌غربی مسدود شد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: امسال ۱۱۳ حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود و از دسترس خارج شده است.

اتابک جعفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ درصد کاهش داشته است.

وی از رشد ۸۷ درصدی شناسایی چاه‌های غیرمجاز در آذربایجان غربی طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: تا پایان تیر امسال، ۱۰۳ حلقه چاه در حال حفاری در استان شناسایی شده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۵۵ حلقه بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: در طول سال گذشته ۴۵۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شده بود که امسال نیز امیدواریم به این رقم دست یابیم.

جعفری در خصوص روند لایروبی رودخانه‌ها و انهار در آذربایجان عربی نیز بیان کرد: امسال بیش از ۱۵.۵ کیلومتر از رودخانه ها و انهار منتهی به دریاچه ارومیه لایروبی شده است.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته ۱۰۲ کیلومتر از انهار و رودخانه های منتهی به دریاچه ارومیه با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیارد و ۷۲۶ میلیون ریال لایروبی شده بود، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی مقرر است امسال حدود ۴۱.۵ کیلومتر لایروبی صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، انسداد چاه های غیرمجاز و لایروبی رودخانه ها یکی از راه های اصلی احیای دریاچه ارومیه بوده که تاکنون اقدامات خوبی در این خصوص در آذربایجان غربی صورت گرفته است.

در حال حاضر دریاچه ارومیه حدود سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب دارد و تراز آن یک‌هزار وو ۲۷۱ متر  ۴۲ سانتی متر از آب های آزاد است.

طبق برخی آمارها، تعداد چاه های غیرمجاز در آذربایجان غربی افزون بر ۴۰ هزار حلقه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =