۴۷ درصد کارگران دارای حقوق معوق استان مرکزی کاهش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: 47 درصد از کارگران ادارای حقوق معوق این استان در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه قبل کاهش یافته است.

«محمدتقی آبایی هزاوه» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شمارکارگران دارای حقوق معوق این استان در تیرماه امسال به سه هزار و ۴۸ نفر رسید درحالی که این آمار در مدت مشابه سال قبل پنج هزار و ۷۶۰ نفر بود.

وی بیان کرد: شمار واحدهای دارای حقوق معوق کارگری در استان مرکزی از ۴۵ مورد در تیرماه پارسال به ۳۵ مورد در سال جاری رسیده که کاهش ۳۳ درصدی آن در شرایط خاص اقتصادی کشور حائز اهمیت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: مجموع زمانی حقوق معوق کارگران این استان از ۱۵۲ ماه در تیرماه پارسال به ۱۲۰ ماه در سال جاری رسیده که این بخش نیز  کاهش ۲۱ درصدی دارد.

آبایی هزاوه اظهار داشت: بیشترین میزان حقوق معوق کارگری استان اکنون  ۲ ماه است و از ۳۵ واحد تولیدی دارای حقوق معوق استان مرکزی، ۱۷ واحد دارای حقوق معوقه ۶۰ روزه هستند.

وی گفت: استان مرکزی با دارا بودن حدود سه هزار واحد صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک، همه تلاش خود را برای رونق اقتصادی و تحقق جهش تولید به کار گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: بر اساس آخرین آمار رسمی کشور نرخ بیکاری این استان در بهار امسال به ۶ و نیم درصد رسیده که این شاخص در قیاس با مدت مشابه قبل با کاهش یک و ۹ دهم درصدی همراه است.

استان مرکزی با جمعیت بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر، دارای ۱۲ شهرستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =