معاون رییس جمهوری با خانواده شهدا و ایثارگر همدان دیدار کرد

همدان- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز /سه‌شنبه/ با چهار خانواده شهید و ایثارگر همدان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایرنا، سعید اوحدی ابتدا با حضور در منزل جانباز و آزاده سرافراز غلام خانجانی با بیان اینکه در آستانه ۲۶ مرداد سالگرد ورود آزادگان به کشور قرار داریم، گفت: عزت، استقلال، پویایی و ماندگاری این انقلاب در گرو فرهنگ ایثار و آزادگانی است که با صبوری ۱۰ سال رنج اسارت را سپری کردند. 

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب ادامه داد: بر اساس فرموده های معظم له، اسرا ذخایر بزرگ انقلاب و الماس های درخشان هستند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: این تعبیر ایشان مسوولیت و ماموریت سنگینی برعهده ما میگذارد تا در شرایط کنونی جامعه و تحریم ها، از الماس وجودی آزادگان بهره بگیریم. 

سپس معاون رییس جمهوری در منزل شهیدان محمودی علی آبادی حضور یافته و با پدر شهیدان امیر، مجید و شهیده حمیده محمودی و مادر این شهیدان که در بمباران به شهادت رسیدند، دیدار کرد.

اوحدی در این دیدار خطاب به پدر شهیدان گفت: امروز اگر بنیاد شهید و ایثارگران در جامعه عزتی دارد و مقدس ترین نهاد کشور است به اعتبار شهدا، ایثارگران و آزادگانی است که تمام وجودشان را در طبق اخلاص نهادند.

وی ادامه داد: علت تاکید رهبر معظم انقلاب بر نوشتن قانون خدمات جامع ایثارگری، این است که  تنها راه موفقیت برای دستیابی به اهداف جامعه تاسی به فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ میراث شهدا است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: هدف نهایی از نوشتن این قانون حفظ میراث ایثارگران است، زیرا دین بزرگی بر گردن ما دارند و خدمت به آنها وظیفه ما است.

اوحدی گفت: تجلی فرهنگ ایثار اجتماعی گسترده در جامعه کنونی را می‌توان در کادر درمانی مشاهده کرد که با تمام قوا در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند. 

دیدار و گفت‌وگو با خانواده شهیدان حاج بابائی و یارمحمدی از دیگر برنامه های سفر یکروزه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به همدان بود.

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید وامور ایثارگران به همراه هیات همراه روز سه شنبه در یک سفر کاری یک روزه به همدان سفر کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha