بکارگیری سرمایه‌های اجتماعی مهمترین ضرورت توانمندسازی سمن‌هاست

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بازتولید و بکارگیری سرمایه‌های اجتماعی مهمترین ضرورت توانمندسازی سمن‌هاست و می‌توان طرحهای توانمند سازی راب ا استفاده از این ظرفیت اجرا کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان زهرا ابراهیمی در نشست سه جانبه‌ای که با هدف بررسی زمینه‌های مشترک همکاری،طرح‌های توانمندسازی و اشتغالزایی  با حضور مدیران کل کمیته امداد امام خمینی (ره)و بهزیستی این استان برگزار شد بر لزوم توجه به نقش زنان به عنوان محور مدیریت اقتصاد در جامعه تاکید کرد و اظهارداشت: زنان نقش اثربخشی برای به دست آوردن جایگاه‌­های اقتصادی استان را ایفا می‌کنند و خوشبختانه دستگاه‌های اجرایی هم توانسته­‌اند با همکاری یکدیگر قدم­‌های موثری را در این راه بردارند که البته نیازمند حمایت‌­های بیشتر مسوولان دست‌اندرکار هستیم.
وی در ادامه خطاب به مدیران کمیته امداد و بهزیستی خواستار برنامه‌ریزی در حوزه ی بانوان و خانواده بر اساس سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده شد و تصریح کرد: شاخص‌های مطرح شده در سند  معیاری مهم برای برنامه‌ریزی مستمر در این حوزه  است و باید از این سند به عنوان برنامه‌ای راهبردی و هدفمند برای اجرای  طرح‌های اشتغال خانواده بهره برد. 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت‌های جزیره‌ای در حوزه‌های مختلف جریان توسعه را با چالش مواجه خواهد کرد از این رو باید برای رسیدن به نقشه راهی منسجم ؛مستمر و عملیاتی برای ارتقای کیفی سطح معیشت زنان در تمامی حوزه ها تلاش کرد.

در این نشست علاوه‌بر بحث و گفت‌وگو برای برگزاری برنامه‌های روز خانواده ، طرح‌های اشتغالزایی و توانمندسازی بانوان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت و بر لزوم توسعه همکاری‌ها تاکید شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =