سندرز: کرونا واقعیت‌های زشت اقتصاد آمریکا را نمایان کرد

تهران- ایرنا- «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت آمریکا گفت که شیوع کرونا، واقعیت‌های زشت اقتصاد این کشور را نمایان کرد.

به گزارش ایرنا، سندرز دوشنبه شب در توئیتی نوشت: این بیماری همه‌گیر، واقعیت‌های زشت اقتصاد را نمایان کرد. در حالی که ثروت ۴۶۷ فرد میلیاردر در چند ماه گذشته افزایش یافت، خانواده‌های کارگران، شغل، خدمات بهداشتی و خانه‌هایشان را از دست دادند.
وی تأکید کرد: ما به اقتصادی نیاز داریم که برای همه کار کند، نه فقط برای یک درصد.
هشدار سندرز در حالی است که کسری بودجه دولت فدرال آمریکا به ۲.۸ تریلیون دلار رسیده و مذاکرات رهبران کنگره و کاخ سفید در مورد بسته جدید محرک اقتصادی به بن‌بست رسیده است.
شبکه خبری بلومبرگ بتازگی در گزارشی اعلام کرد: ناامنی غذایی در بین خانوارهای آمریکایی به بالاترین رقم رسیده و تقریباً ۳۰ میلیون نفر در این کشور اعلام کرده اند که در ۷ روز منتهی به ۲۱ ژوئیه (۳۱ تیر) غذای کافی برای خوردن نداشتند.
بلومبرگ افزود: بخش نظرسنجی از خانوارها در اداره آمار آمریکا اعلام کرده که تقریباً ۲۳.۹ میلیون از ۲۴۹ میلیون پاسخ دهنده به این نظرسنجی گفته‌اند که «برای حدود یک هفته غذای کافی برای خوردن نداشتند» و ۵.۴۲ میلیون گفتند که «در این هفته اغلب چیزی برای خوردن نداشتند».
این گزارش به نقل از آمار دیگری، تعداد شاغلان در خانواده ها را بررسی کرد و افزود: رونق اقتصادی آمریکا ممکن است با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور و اقدام ایالت‌ها در لغو طرح‌های بازگشایی اقتصادی متوقف شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha