۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۳۰
کد خبرنگار: 2146
کد خبر: 83903038
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه پاوه از اصحاب رسانه اورامانات قدردانی کرد

کرمانشاه ـ ایرنا ـ ماموستاملاقادر قادری امام جمعه پاوه به مناسبت گرامیداشت ۱۷ مرداد و روز خبرنگار، از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی منطقه اورامانات قدردانی کرد.

در این نشست که در مسجد قبا شهرستان پاوه برگزار شد، امام جمعه پاوه گفت: در جهان امروز وسایل ارتباطی ارتباط جمعی و سایر رسانه های عصر ما مانند فیسبوک و تلگرام در انتقال اطلاعات و پیشرفت تمدن نقش بزرگی دارند.
ماموستا ملا قادر قادری افزود: امروز آگاهی دادن به افراد جامعه از ویژگی های عصر حاضر است و رسانه ها در فرهنگ سازی نقش اساسی دارند.
وی تصریح کرد: معروف ترین کار عصر ما اطلاع رسانی است و اطلاع رسانی گرانترین کالای زمان کنونی است که بهای آن گرانتر از طلا و نفت است.
امام جمعه پاوه ادامه داد: کار رسانه قبل از هر چیز باید اعتمادسازی بین مردم باشد و انعکاس واقعیت و نقد سازنده جز وظایف ماست.
ماموستا قادری اضافه کرد: اگر صاحب رسانه بخواهد نزد عقلا و سیاستمداران و اهل تدین موفقیت و ارزشی داشته باشد باید علیه دین و فرهنگ مردم صحبت نکند، زمینه جنگ قومی و مذهبی را فراهم نکند، به افراد جامعه در هر لباسی که هستند و هر فرهنگی که دارند اهانت نکند و در مدح و ذم افراد افراط و تفریط نداشته باشد.
وی گفت: کار و پیشه خبرنگار بسیار سخت و طاقت فرسا است و مصداق امر به معروف و نهی از منکر در قرآن کریم است.
امام جمعه پاوه اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر و اطلاع رسانی به مردم بسیار سخت است.
ماموستا قادری افزود: خبرنگار باعث رشد ، آگاهی و سربلندی است و این سربلندی مشکلاتی را به دنبال دارد.
وی بیان کرد: امنیت جامعه و سلامتی افراد ۲مسئله اساسی هستند که اهل قلم باید آنها را مهم و جدی بگیرند.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: در مملکتی هستیم که همه شاهد فعالیت صدها شبکه ضدانقلاب در شبانه روز هستیم که ضمن القای ناامیدی ، مردم را به خشونت دعوت می کنند .
ماموستا قادری اظهار داشت: ما باید هوشیار باشیم که این افراد و شبکه ها دوست ما نیستند و برای نمونه آمریکا وانگلیس با رسانه هایشان فشار اقتصادی را بر مردم ایجاد کرده اند و از سویی دیگر جوانان ما را مورد هدف قرار داده اند.
وی گفت: در اثر دخالت قدرت های زورگو، ضعف مدیران اسلام وتفرقه مملکت ها، دنیای اسلام با دهها مشکل از جمله اختلافات قومی و مذهبی ، جنگ ، بیکاری و مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجه است.
وی افزود: امروز ویروس منحوس کرونا بزرگترین ضربه را به انسان ها ، کارخانه ها ، اقتصاد و ملت های فقیر وارد کرده است.
امام جمعه پاوه اضافه کرد: رسانه همیشگی در دنیای اسلام منبر است و منبر رسانه ملی و مذهبی مسلمانان در ۱۵ قرن اخیر بوده و خطبا در طول تاریخ خبرنگارانی صادق بوده اند.
ماموستا قادری ادامه داد: مملکت نیازمند وحدت ، همدلی و همفکری است و خبرنگاران نقش خوبی در این زمینه دارند و باید در راستای اعتلای دین و ملت و مملکت بهتر و بیشتر نقش آفرینی کنند.
وی با بیان اینکه راه جذب مخاطب انتشار هرمطلبی نیست خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حمایت و پشتیبانی از خبرنگاران و تجهیز آنها به وسایل مورد نیاز از جمله مواردی است که بازدهی کار خبرنگاران را به دنبال دارد.