۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۸
کد خبرنگار: 744
کد خبر: 83903035
منبع: با مشارکت آرمان پردازان نوژن source
۰ نفر

برچسب‌ها

قدم به قدم تا راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین در دروان کرونا

در این روزها همه‌ی ما مجبور به همنشینی با یک پدیده‌ی عجیب شده‌ایم: ویروس کرونا. موجود کوچکی که به آرامی سبک زندگی همه‌ی مردم جهان را تحت تاثیر قرار داد. بسیاری از اثرات ویروس کرونا بر زندگی ما مشخص است از هم‌نشینی دائم ما با الکل و ماسک گرفته تا کم‌تر شدن رفت و آمدها و...

یکی از مسائل مهمی که کرونا بر آن تاثیر گذاشته شغل و کسب و کارهای مردم جهان است. برخی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل کار حاضر می‌شوند، تعدادی از مردم مجبور به انجام کارهایشان از راه دور شدند و برخی حتی شغل خود را از دست دادند.

کسب‌ و کارهای خصوصی و آزاد از آن دسته کسب‌ و کارهایی هستند که به شدت تحت تاثیر شرایط ناشی از ویروس کرونا هستند. از انواع فروشندگان لباس و لوازم خانگی گرفته تا مدیر یک کتاب‌فروشی یا حتی موسسه‌های آموزشی می‌توانند از زمان شیوع کرونا تغییرات و حتی رکود را در فروش و سودآوری خود مشاهده کنند. برای این که کرونا و محدودیت‌هایش به کسب و کار ما آسیب نزند و برای بازگشتن رونق به زندگی باید چه کار کنیم؟ باید بپذیریم که کرونا و اثرات آن در سال‌های آتی نیز با کسب و کار ما همراه هستند و لازم است تا برنامه اقدام مشخصی داشته باشیم. این برنامه اقدام چیست؟

پیشنهاد ما به شما تجربه‌ی یک روش نوین است: راه‌اندازی کسب و کار آنلاین

کسب و کاری که به واسطه‌ی آن ‌هم‌چنان بتوانید با مشتریان و کارفرماهای خود در ارتباط باشید و محدودیت‌ها را به فراموشی بسپارید.

برای آنلاین کردن کسب و کار خود به چه چیزی نیاز داریم؟

هر شغل و پیشه‌ای که داشته باشید، برای آنلاین شدن کسب و کارتان نیاز به طراحی اپلیکیشن موبایل ، سایت یا سامانه‌های آنلاین یکپارچه‌ای دارید که مخاطب و مشتری شما با استفاده از آن‌ها بتوانند با شما و در بستر اینترنت ارتباط داشته باشند.

چگونه آغاز کنیم؟

مهم‌ترین انتخاب در طی کردن مسیر آنلاین سازی کسب و کار خود تنها یک چیز است: یک هم مسیر خوب انتخاب نمایید!

برای آنلاین کردن کسب و کار خود باید به سراغ کسانی بروید که بتوانند برای شما طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن را به خوبی انجام دهند و در مسیر آنلاین شدن همراه و هم‌گام با شما باشند. در این مسیر برون سپاری پروژه نرم افزاری انتخاب مناسبی است. برای برون سپاری شما دو گزینه دارید:

کمک‌ گرفتن از فریلنسرها

فریلنسرها یا دورکارها افرادی هستند که در ازای هزینه‌ای برای شما بخشی از آنلاین سازی را انجام می دهند. برای مثال یک فریلنسر طراح سایت وظیفه‌ی طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن را به عهده می‌گیرد، اما برای انجام خدمات پشتیبانی و... شما باید به فریلنسر دیگری مراجعه کنید و ممکن است در این مسیر فراز و نشیب‌های بسیاری تجربه کنید!

کمک‌ گرفتن از یک شرکت نرم افزاری

این شرکت‌ها دارای تیم‌ نرم افزاری متخصص هستند. یعنی عده‌ای از اعضاء و کارشناسان زبده در بخش‌های مختلف مورد نیاز شما دور هم جمع‌ شده‌اند و با بستن قرارداد حقوقی متعهد می‌شوند که در طول زمان کسب و کار اینترنتی شما را با طراحی سایت،‌ طراحی اپلیکیشن یا طراحی سامانه‌ی یکپارچه به کسب و کار آنلاین تبدیل کنند.

برای تیم‌های نرم‌افزاری متعهد مانند تیم نرم افزاری نوژن پروژه‌ی هر فرد و یا شرکت مانند یک پروژه‌ی درون تیمی است و همه‌ی افراد سعی می‌کنند برای هدف تیم که هم‌مسیر شدن با شرکت کارفرماست قدم بردارند و از این رو، شما می‌توانید پیشرفت محسوس و با سرعت کسب و کار خود را از همان روز اول مشاهده کنید.

برای مثال تیم نرم‌افزاری نوژن از زمانی که به شرکت شما می‌پیوندد و شروع به کار در کنار شما می‌کند خدمات زیر را به شما ارائه می‌کند:

- طراحی بوم کسب و کار آنلاین

- طراحی مسیر تجربه‌ی کاربری

- طراحی هویت بصری

- مشاوره در تعیین عمق اتوماسیون و بهینه‌سازی سامانه

- مشاوره در مطالعه‌ی بازار

- و...

گام های آنلاین شدن کسب و کار

پس از عقد قرارداد با شرکت نرم‌افزاری نوژن ، مسیر زیر جهت اجرای پروژه طی خواهد شد:

انتخاب پلتفرم

شما باید انتخاب کنید که به طراحی سایت نیاز دارید یا طراحی اپلیکیشن؟ یا شاید هم دوست دارید سایت و اپلیکیشن‌ شما با یکدیگر در تعامل باشند و یک سامانه‌ یکپارچه را در اختیار داشته باشید.

در این مرحله باید به نیازهای خود دقت کنید. برای مثال اگر شما نیاز به فروشگاه اینترنتی دارید، یا اگر یک موسسه‌ی آموزشی هستید و نیاز به سامانه‌های ویدیو کنفرانس دارید یا دوست دارید فعالیت کارمندان شرکت خود را به صورت دورکاری دربیاورید... در هر مورد پلتفرم یا پلتفرم‌های مورد استفاده‌ی شما با کسب و کار دیگر متفاوت است.

 مسیر توسعه

در این مرحله شرکت نرم افزاری مورد انتخاب شما شروع می‌کند فعالیت‌های زیر را انجام دهد:

· طراحی پلتفرم مد نظر شما برای تعامل با کاربر

· طراحی مرکز مدیریت کارامد برای شما تا بتوانید سایت را مدیریت کنید

· توسعه‌ی زیر ساخت‌های مورد نیاز کسب و کار آنلاین شما

· طراحی هویت بصری سایت و کسب و کار شما

· برنامه ریزی مدل تعامل کاربر و سامانه

پس از اتمام این مرحله سایت یا اپلیکیشن شما آماده‌ است.

تست در بازار

در این مرحله سایت یا اپلیکیشن شما وارد بازار می‌شود و عملکرد آن مورد سنجش قرار می‌گیرد و ضعف‌های احتمالی برطرف می‌شود.

خدمات پس از اجرا

با انتخاب تیم‌های نرم‌افزاری کسب و کار آنلاین شما حتی پس از اجرا در یک سطح متوقف نمی‌شود. چرا که مزیت‌های زیر برای کسب و کار شما وجود دارد:

پشتیبانی: اگر مشکلی برای سایت یا پنل مدیریت سایت شما به وجود آمد شرکت‌های نرم‌افزاری متعهد هستند تا این مشکل‌ها را برطرف نمایند.

  گسترش پذیری: اگر زمانی تصمیم‌ گرفتید سایت یا اپلیکیشن خود را گسترش دهید ( مثلا آن را از فروشگاه ساده به یک مارکت پلیس تبدیل نمایید و...) تیم در این مورد هم کنار شماست و این گسترش را برای‌ شما و کسب و کارتان محقق می‌نماید.

هزینه‌ی طراحی اپلیکیشن و هزینه‌ی طراحی سایت چقدر است؟

بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌ و کارها که تصمیم می‌گیرند در مسیر آنلاین شدن قدم بردارند نگران هزینه‌ طراحی سایت و هزینه‌ طراحی اپلیکیشن مد نظر خود هستند. در پاسخ به این سوال می‌توان گفت هزینه‌ی طراحی سایت و هزینه‌ی طراحی اپلیکیشن مقادیری هستند که به پارامترهای مختلفی بستگی دارند.

بسته به تعداد و تخصص نیروی کار و مدت زمان اجرای پروژه (نفر ساعت)، هزینه‌ی طراحی سایت یا اپلیکیشن شما نیز متفاوت است. اما چیزی که قطعی و ثابت است این است که اگر شما این هزینه را در مسیر درست انجام دهید وکارتان با به متخصصان بسپارید هیچ نگرانی‌ای وجود ندارد و شما چند برابر هزینه‌ی خود سود خواهید کرد.

سخن پایانی

در این نوشتار به لزوم آنلاین سازی کسب و کارها در دوران کرونا پرداختیم و اینکه چرا باید شروع کنید و از کجا شروع کنید و چه نکاتی را در نظر داشته باشید. همان‌طور که پیش‌تر هم درباره‌ی تیم نرم افزاری نوژن صحبت کردیم. این تیم علاوه بر وظایفی که یک شرکت نرم‌افزاری متعهد در قبال شما بر عهده دارد، به عنوان ارزش پیشنهادی ، هوشمند سازی و تحلیل رفتار مشتریان بر اساس داده‌های جمع آوری شده را در طراحی سامانه به مشتریان خود ارائه می‌دهد. یعنی اپلیکیشن و سایت شما هوشمندتر و مستقل از نیروی انسانی قادر است اجزای سامانه را درک و به صورت هوشمند به کاربران پیشنهاد دهی نماید.

شما می‌توانید هم اکنون و با مراجعه  به سایت www.apnozhan.com  کسب و کار خود را به صورت آنلاین پایه ریزی کنید. منتظر معجزه‌ای در فروش خود نباشید. هم‌ اکنون معجزه را بیافرینید!

منبع: با مشارکت آرمان پردازان نوژن source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha