ارتقای ۱۱ رتبه ای کتابخانه های عمومی لرستان در سطح کشور

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان گفت: نهاد کتابخانه های عمومی استان با برنامه ریزی های منسجم در زمینه فعالیت های فرهنگی ۱۱ رتبه ارتقا یافته است.

فرشته طهماسبی روزسه شنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز لرستان بیان کرد:خبرنگاران سربازان خط مقدم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه هستند.

وی با اشاره به شیوع بیماری کووید ۱۹ و لزوم آگاهی بخشی و فعالیت مستمر جامعه خبرنگاری اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا شرایط سختی کار بیشتری برای خبرنگاران رقم زده است.

طهماسبی با تاکید بر فعالیت های اثرگذار فرهنگی در سطح استان و لزوم گسترش هر چه بیشتر این اقدامات ادامه داد: در نهاد کتابخانه های عمومی استان اقدامات چشمگیری انجام شده است و با وجود شیوع ویروس کرونا در راستای فعالیت های فرهنگی تلاش شده است.

وی به برگزاری جشنواره رضوی و مسابقه کتابخوانی و برگزاری فعالیت های فرهنگی در بستر فضای مجازی اشاره کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری حداقل پنج کتابخانه عمومی در استان به بهره برداری خواهد رسید که از این مجموع سه طرح در شهرستان بروجرد، یک پروژه در الیگودرز و یک مورد نیز در رومشکان است.

وی با بیان اینکه دستگاه های مجری این طرح های عمرانی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی هستند، اظهار داشت: در صورت تحقق اعتبارات سال جاری برای اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان سالی پر افتتاح در پیش خواهد بود.
وی اضافه کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی در بحث مقابله با بیماری کرونا متقبل هزینه های مضاعفی در راستای تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی کردن کتابخانه های عمومی شده است که امید است شهرداری های استان بیش از پیش در پرداخت سهم نیم درصد همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی لرستان ادامه داد: اکنون برخی طرح های عمرانی کتابخانه های عمومی استان بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و پیگیریهای لازم جهت اختصاص اعتبارات مورد نیاز انجام شده است.

طهماسبی یادآور شد: طی ۲ سال گذشته اعتبارات خوبی برای راه اندازی کتابخانه های عمومی در استان تخصیصی یافته بطوریکه برای این طرح ها بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و تاکنون حدود ۱۰ میلیارد تومان به این طرح ها تخصیص یافته است.

طهماسبی ادامه داد: اکنون سه کتابخانه عمومی نهادی و ۲۰ کتابخانه عمومی مشارکتی در سطح استان وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =