پنج طرح شهرداری لوندویل آستارا در هفته دولت افتتاح می‌شود

آستارا - ایرنا - شهردار لوندویل آستارا گفت: آسفالت و بهسازی چهار کوچه و میدان ورودی شهر از طرح‌های در حال تکمیل است و بهره‌برداری از آنها از هفته دولت آغاز خواهد شد.

نعمت یاورپور روز دوشنبه در برنامه تجلیل از خبرنگاران در شهرداری لوندویل آستارا اظهار کرد: با نظر کارشناسان اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، بخشی از میدان ورودی شهر اصلاح و نماد این شهر نصب خواهد شد.

وی بیان کرد: با وجود اختصاص نیافتن قیر یارانه ای و افزایش هزینه آسفالت، بهسازی کوچه ها و معابر لوندویل در اولویت شهرداری است و در سال گذشته طرح های آسفالت معابر و کوچه با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده بود.

شهردار لوندویل گفت: ساخت جاده سلامت به طول یک و نیم کیلومتر در رحیم محله در دستور کار است و با توجه به همجواری طرح با پناهگاه حیات وحش، ارزیابی های زیست محیطی توسط اداره حفاظت محیط زیست انجام خواهد شد.

وی افزود: این شهر در محور تردد استان های شمال غرب کشور از اهمیت برخوردار است و برای توسعه گردشگری آن، پارک های تفریحی شیلات محله، کرده سرا و خلج محله ساخته شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر لوندویل نیز گفت: همکاری رسانه ها و مسئولان شهرستان برای توسعه شهر ضروری است و باید برای اجرای بسیاری از طرح های عمرانی، اعتبارات ملی در نظر گرفته شود و احداث ۲ میدان در ورودی و خروجی شهر در دست اقدام است.

صمد ظفرخواه ادامه داد: شهروندان لوندویل در صحنه های سیاسی و اجتماعی حضور گسترده دارند و رفع مشکلات و دغدغه های آنها باید در دستور کار مسئولان شهرستانی و استانی قرار گیرد.

در ادامه این نشست، خبرنگاران از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر لوندویل تجلیل شدند و ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در حمله طالبان به کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان در سال ۷۷ ، روز خبرنگار نامگذاری شده است.

شهر لوندویل، مرکز بخش لوندویل شهرستان آستارا با بیش از ۱۲ هزار نفر جمعیت در محور آستارا- تالش واقع شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش مرکزی و لوندویل در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =