مجیدی، همه را سورپرایز کرد؛ استقلال با چه آرایشی وارد زمین می‌شود؟

تهران- ایرنا- فرهاد مجیدی ترکیب عجیبی را برای دیدار با سپاهان آماده کرده است که مشخص نیست دقیقا چه آرایشی را دارد.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال استقلال تهران در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام حذفی باید از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه به مصاف سپاهان برود. در این دیدار آبی‌پوشان تهرانی با ترکیب سید حسین حسینی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، وریا غفوری، عارف غلامی، علی کریمی، مسعود ریگی، هرویه میلیچ، آرش رضاوند و مهدی قایدی به زمین می‌آید.

این ترکیب باعث شده تا ابهامات زیادی درباره آرایش استقلال به وجود بیاید و کارشناسان گمان‌زنی‌های گوناگونی در این باره داشتند. ممکن است استقلال در این دیدار با آرایش ۱-۶-۳  وارد میدان شود و مجیدی بعد از چند بازی به سیستم سه دفاع برگردد. در این سیستم محمد دانشگر، عارف غلامی و سیاوش یزدانی در خط دفاعی خواهند بود. روزبه چشمی یک خط جلو رفته و در کنار کریمی و ریگی به عنوان هافبک وسط بازی کنند. رضاوند بازیکنی است که در جلوی این نفرات بازی خواهد کرد و میلیچ به همراه وریا روی دست راست و چپ او خواهند بود. قایدی هم تنها مهاجم است.

آرایش احتمالی دیگر استفاده از سیستم ۱-۵-۴ است. در این سیستم سیاوش یزدانی و محمد دانشگر مدافعین مرکزی هستند. وریا و عارف غلامی در سمت چپ و راست خط دفاعی انجام وظیفه خواهند کرد. در مرکز زمین همان مثلث چشمی، کریمی و ریگی حضور دارند. میلیچ و رضاوند هافبک‌های چپ و راست خواهند بود و قایدی تنها مهاجم تیم خواهد بود.

اما ترکیب دیگری که احتمال دارد مدنظر مجیدی باشد این ترکیب است: روزبه چشمی و سیاوش یزدانی ۲ دفاع آخر هستند. دانشگر و غلامی در ۲ سمت راست و چپ خط دفاعی حضور دارند. ریگی و کریمی ۲ هافبک دفاعی تیم خواهند بود و رضاوند جلوی آنها بازی می‌کند. وریا و میلیچ ۲ وینگر راست و چپ هستند و قایدی در خط حمله بازی می‌کند.

چیزی که مشخص است این است که مجیدی همه را به ابهام وا داشته و همین می‌تواند سورپرایز جالبی باشد. فقط می‌توان با این نفرات و پیش از شروع بازی جای سید حسین حسینی و مهدی قایدی را در درون دروازه و نوک خط حمله پیش‌بینی کرد؛ همین!

در سوی مقابل سپاهان با آرایشی تهاجمی وارد زمین می‌شود اما استقلال با توجه به دارایی کنونی‌اش و نبود سه مهره تهاجمی از ترکیبی نسبتا تدافعی بهره گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha