خبرنگاران نقش مهمی در برقراری امنیت جامعه دارند

بروجرد - ایرنا - فرمانده انتظامی لرستان گفت: خبرنگاران مانند نیروهای نظامی و امنیتی نقش مهمی در برقراری امنیت و آرامش در جامعه را دارند.

سردار حاجی محمد مهدیان نسب روز سه شنبه در دیدار با خانواده خبرنگار شهید محمود صارمی افزود: رسالت خبرنگاری با اقدامات انتظامی، امنیتی در دفاع از آرمانهای نظام بسیار مهم و شاید در برخی مواقع برابری میکند.

وی اظهار داشت: در طول ۴۰سال اخیر در راستای دفاع از ارزشهای نظام و دین اسلام شهدای فراوانی جان خود را فدا کردند و برخی همچون شهید صارمی شهید راه فکر، قلم و اندیشه در خارج از مرزها برای اعتلای کلام الله، دین، قرآن با ایثار و از خودگذشتگی جان را فدا و شربت شهادت را نوشیدند.

سردار مهدیان نسب اضافه کرد: بنا به فرموده امام راحل شهدا  امام زادههایی هستند که تا قیام آل محمد (ص) برای ما ماندگار هستند و گرامی داشت یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست. 
وی بیان کرد: امروز آگاهی بخشی اجتماعی وجود رسانه ها و خبرنگاران هم در مطالبات اجتماعی بسیار تاثیر گذار است و هم  میتواند مردم و اقدامات نظام را به بهترین نحو برای مردم تشریح و آرامش فکری و روحی را برای مردم به ارمغان آورد.  
فرمانده انتظامی لرستان ادامه داد: رسانه ها و خبرنگاران  با توانمندی، بینش و اگاهی که به مسایل روز دارند همواره آرامش فکری، امنیت روانی را برای مردم به ارمغان میآورد.

سردار مهدیان نسب افزود: در جامعه ای که همه اقدامات سیاسی، اجتماعی، فرهنـگی در زیر سایه امنیت شکل میگیرد و به فرموده مقام معظم رهبری امنیت زیر خیمه انتظامی تحقق می یابد و  بدنه این خیمه سیمان و گج نیست بلکه  انسانهای شریف و مجاهدان فی سبیل الله است.
وی گفت: شهدا از جان گذشتند تا نظام مقدس جمهوری ماندگار بماند و بنا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درخت این شجره طیبه که امروز ۴۰سال از آن میگذرد و  از برکت خون شهدا است.

سردار مهدیان نسب اظهارداشت: تاب آوری اجتماعی ما مرهون تلاش خبرنگاران است که مطالبات مردم را برای مسوولان بیان می کنند و در راس خبرنگاران شهید صارمی بود که با جسارت و ایثار خود تا آخرین نفس از دین و انسان دفاع کرد.

وی بیان کرد: هنگامی که شوک به حامعه وارد می شود خبرنگاران با اخبار خوب خود آرامش را برقرار میکنند و در حامعه دینی همه فضایل دینی ازسوی رسانه ها به نسل های مختلف منتقل می‌شود.

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان در این دیدار ضمن تبریک عید غدیر گفت: خبرنگاران در همه برهه های زمانی با آگاهی‌ دادن به مردم رسالت خود را به خوبی انجام داده اند.

حجت الاسلام سید اسماعیل حسینی مازندرانی ضمن گرامی داشت یاد شهدای رسانه خاصه شهید «محمود صارمی» خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی اظهار داشت: خبرنگاران و اصحاب رسانه، یاران راستین اهل قلم هستند که عمر خود را در میدان اطلاع رسانی و آگاه سازی اذهان جامعه صرف کرده و در این راه دشوار همه زحمات را به جان می خرند.

وی افزود: اهمیت خبر و خبرنگاری به اندازه‌ای است که در قرآن کریم یک سوره به نام نبأ یعنی خبر و یک سوره نیز به نام قلم اختصاص یافته و این دو سوره در قرآن خود بر اهمیت قلم و کتابت و مقام والای صاحبان قلم نزد خداوند صحه می‌گذارد.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان در بخش دیگری به رسالت مطبوعات و رسانه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: نقش مهم مطبوعات در کشورها منعکس کردن آرمان‌های ملت است و باید در مسیر ملت که از تأکیدات رهبر معظم انقلاب است حرکت کنند و آنچه که ملت می‌خواهند بنویسند، نه آنچه که برخلاف مسیر ملت است.

حجت الاسلام حسینی مازندرانی افزود: توفیق شهادت نصیب هرکس نمی شود و کسانی که در دیار قربت شهید شوند مقام والاتری دارند. 

وی با اشاره به نقش خبرنگاران در پیشبرد اهداف جامعه افزود: بخشی از پیروزی انقلاب  اسلامی مدیون تلاش خبرنگاران بوده و در موضوع مدافعان حرم و روشن شدن موضوع و تنویر افکار عمومی جامعه  مدیون شهدای رسانه هستیم. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تعامل سازنده پلیس و خبرنگاران اشاره کرد و بیان داشت: خبرنگاران یکی از مهم‌ترین قشرهایی هستند که به صورت دائم با نیروی انتظامی ارتباط داشته و انعکاس دهنده خدمات و اقدامات این نیرو هستند و بدون شک زحمات خبرنگاران در اطلاع رسانی دقیق موضوعات پلیسی، رسیدن پلیس به هدف برقراری نظم و امنیت و مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی را آسان‌تر می‌کند و این دو قشر زحمت کش توانسته اند در تمام سال‌های همکاری خود، همچون حلقه‌های یک زنجیر، آرامش و آسایش را برای جامعه به ارمغان آورند.

در این دیدار که به مناسبت روز خبرنگار و گرامیدذاشت یاد و نام شهید صارمی برگزار شد از مقام مادر شهید به عنوان اسوه صبر تقدیر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =