«مسی» کابوس بایرن‌مونیخ؛ چشم امید هواداران بارسا به مرد آرژانتینی

تهران- ایرنا- بایرن مونیخ در این دوره از لیگ قهرمانان اروپا که به شکلی غیرعادی و با نگرانی‌های فزآینده در مورد ویروس کرونا برگزار می‌شود، گزینه محتمل قهرمانی است اما تا وقتی که در یک چهارم به بارسلونا و کابوس خود یعنی «لیونل مسی» مواجه نشده بودند.

لیونل مسی در دیدار شنبه برابر ناپولی روی فرم بود؛ دست کم در نیمه نخست این‌طور بود.

زمزمه‌ها مبنی بر اینکه برنده ۶ توپ طلای جهان برای افزودن پنجمین عنوان قهرمانی اروپایی به قفسه افتخارات خود مصصم است، با عملکرد تحسین برانگیز و فاتحانه وی در دیدار برگشت یک هشتم برابر ناپولی تقویت شد.

نبرد غروب شنبه با تساوی یک بر یک در دیدار رفت در سن‌پائولو به دست آمده بود، شروع شد و آبی اناری‌ها با تک گلی که در خارج از خانه به ثمر رسانده بودند، انگیزه بهتری داشتند و «کلمنت لنگله» در دقیقه ۱۰ از روی کرنر ارسالی «ایوان راکیتیچ» آغازگر آتش بازی کاتالان‌ها در نیوکمپ بود.

اما بعد از آن، کاپیتان مینیاتوری آبی اناری‌ها در کانون قرار گرفت و با حرکتی که از عزم و اراده محکم وی برای سلطنت دوباره بر اروپا حکایت داشت، با برهم زدن خط دفاعی حریف گوشه پایین سمت چپ دروازه «دیوید اوسپینا» را هدف گرفت و در فاصله ۲۳ دقیقه مانده تا پایان کار، اختلاف را برای بارسا به دو رساند.

کمی بعد، مسی پاس بیرون پای «فرانکی دی یونگ» را با سینه مهار کرد و توپ را به تور دروازه ناپولی چسباند اما داور به اشتباه خطای هَند او را هنگام مهار توپ تشخیص داد و گل را مردود اعلام کرد.

با این حال، کار مرد آرژانتینی با ناپولی هنوز تمام نشده بود و پس از سخنرانی انگیزشی که برای بارسایی‌ها در تونل منتهی به رختکن انجام داد، پنالتی به دست آمده توسط «لوئیس سوآرز» را تبدیل به گل کرد.

 مسی پس از آنکه از هم تیمی‌هایش خواست تا «خرفت» بودن را کنار گذاشته و مثل تجربه‌های قبلی برابر آ.اس رم و لیورپول بازی را وا ندهند؛ نیمه دوم آرام‌تری را سپری کرد اما این آرامش همچنان به اندازه‌ای بود که بلیت لیسبون را برای آبی اناری‌ها تضمین کند.

در یک چهارم نهایی که روز جمعه برگزار می‌شود، بایرن مونیخ سر راه شاگردان «کیکه ستین» قرار خواهد گرفت و سپس در صورت صعود، منچسترسیتی یا لیون در نیمه نهایی برابر شاگردان ستین قرار خواهند گرفت.

و در حالی که باواریایی‌ها گزینه محتمل قهرمانی در لیگ قهرمانان محسوب شده و پس از گذر از چلسی با هفت گل کمی هم وحشتناک به نظر می رسند، بد نیست بدانیم که مسی کابوس آنان در لیگ قهرمانان است.

صرف نظر از نیمه نهایی سال ۲۰۱۳ که بارسا در جریان آن هر دو دیدار رفت و برگشت را واگذارکرد، شماره ۱۰ آبی اناری ها به طور کلی آلمانی‌ها را ترور کرده است؛ او در دیدار رفت یک چهارم سال ۲۰۰۹ که نخستین فصل رویایی «پپ گواردیولا» نیز محسوب می‌شد، دو گل به ثمر رساند.

سپس در سال ۲۰۱۵ باردیگر در مسیر سه گانه، مسی دوباره یکی دیگر از خاطره انگیزترین لحظات فوتبالی را رقم زد و با گذر از «جروم بوآتنگ» و دبل کردن در پیروزی سه بر صفر در نیمه نهایی، قلب ژرمن‌ها را شکست.

و حالا در آستانه نبرد آخر هفته در فینال هشت با فرمتی غیرمعمول و تک حذفی که می‌تواند آبستن هر اتفاقی باشد، هواداران آبی اناری‌ها امیدوارند تا مسی از جعبه جادویی خود چیزی مشابه درآورده و کاتالان‌ها را در فاصله ۱۸۰ دقیقه‌ای از افتخار اروپایی قرار دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =