۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۰۱
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83902864
۰ نفر

برچسب‌ها

همدان استان معین در توسعه راهبردی اسکواش غرب کشور شد

همدان- ایرنا- رییس هیات اسکواش همدان گفت: همدان به عنوان استان معین در توسعه راهبردی ورزش اسکواش غرب کشور انتخاب شده است.

 اسدالله ربانی مهر روز دوشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: استان‌های کرمانشاه، کردستان، ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد به مرکزیت همدان در این تقسیم‌بندی منطقه‌ای عضویت دارند.

وی بیان کرد: این طرح در راستای تعامل و همکاری استان‌ها برای توسعه هرچه بهتر ورزش اسکواش اجرایی شده است.

ربانی مهر با تاکید بر اینکه توسعه اسکواش در فضای مجازی مهمترین برنامه در دوره کرونایی است، گفت: در این طرح توانسته‌ایم جزو استان‌های برتر کشور باشیم.

رییس هیات اسکواش همدان یادآور شد: ورزش اسکواش به پنج منطقه در کشور تقسیم شده و همدان به عنوان آزمونه (پایلوت) غرب کشور انتخاب شده است.

وی با تاکید بر اینکه این ورزش نیاز به زیرساخت‌های استاندارد دارد، یادآور شد: به دنبال ایجاد ۲ کورت استاندارد هستیم تا بتوانیم در سطح ملی و حتی بین المللی میزبانی کنیم.

ربانی مهر خاطرنشان کرد: زمین ساخت ۲ کورت استاندارد را در پارک بانوان همدان در اختیار گرفته‌ایم و مقرر شد از بودجه عمرانی امسال برای احداث آن اختصاص یابد.

رییس هیات اسکواش همدان یادآور شد: این ۲ کورت تخصصی از زیرساخت استاندارد برخوردار خواهند بود و با ساخت آن بسیاری از دغدغه‌های ورزشکاران این رشته برطرف می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر سالن حجاب، مجموعه ورزشی مریانج و مجموعه ورزشی شهرداری همدان دارای کورت اسکواش هستند.

وی با تاکید بر راه‌اندازی هیات‌های اسکواش در شهرستان‌ها گفت: ورزش اسکواش امسال در تمامی شهرستان‌ها فعال خواهد شد و امیدواریم وضعیت کرونا برطرف شده تا امکان فعالیت در همه شهرستان‌ها مهیا شود.

هم اینک بیش از یکصد ورزشکار در رشته اسکواش فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =