استاندارکرمان: روزمرگی دستگاه های اجرایی، استان را از توسعه دور می‌کند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه همچنان اصلاح نظام اداری در استان را ادامه می دهم، گفت: روزمرگی دستگاه های اجرایی، این استان را از توسعه دور می‌کند.

به گزارش ایرنا،  محمدجواد فدائی روز دوشنبه در جلسه مدیران ستادی استانداری کرمان، مراجعه مردم و شکایات آنها به بازرسی و دیگر بخش های استانداری را نشانه خوب کار نکردن برخی دستگاه های اجرایی و مدیران استان دانست و افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید به گونه ای عمل کنند تا درخواست های مردمی در همان سطح پاسخ داده شود و به نتیجه برسد.

وی جایگاه استانداری را مهم خواند و از اینکه استانداری به جای کار ستادی و سیاستگذاری باید کم کاری برخی دستگاههای اجرایی را جبران کند انتقاد کرد.
استاندار کرمان از استانداری به عنوان دولت استان کرمان نام برد و گفت: همچنان تلاش می کنیم که سیستم اداری را اصلاح کنیم .
فدائی تصریح کرد: اگر سیستم اداری کارش را درست انجام دهد، فکر استاندار برای توسعه آزاد می شود اما در شرایط کنونی سیستم‌اداری دچار روزمرگی شده است و تا چنین رویه ای حاکم باشد توسعه، شتاب نمی گیرد.
به گفته فدائی  مردم از استانداری توقع بالایی دارند تا دولت را در استان به شایستگی نمایندگی کند.
استاندار کرمان، جایگاه مدیران استانداری در سطح استان  بسیار مهم‌ ارزیابی کرد و گفت: مدیران ستادی استانداری باید به این سوال پاسخ دهند که جایگاه مدیران ستادی استانداری کجاست؟

فدائی خواستار بازبینی مدیران در حوزه کاری خود و اصلاح روندهای معیوب شد و از مدیران استانداری درخواست کرد: بر عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی در حوزه کاری خود نظارت بیشتری اعمال کرده و از جایگاه حاکمیتی ورود کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان نیز در این جلسه  با تبریک میلاد امام موسی کاظم(ع) بر پیشه گرفتن صبر توسط مدیران در فعالیتها و امور اداری تاکید کرد.
محمدصادق بصیری با توجه به بازنشستگی خانم موسی پور از زحمات وی در سمت مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان تشکر کرد.
وی با تبریک انتصاب خانم مرضیه مهدوی به سمت سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان گفت: انتخاب خانم مهدوی با حمایت دکتر فدائی صورت گرفت و تقریبا برای اولین بار است که بانویی از کارمندان استانداری در پست مدیریتی منصوب می شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار از سرپرست دفتر امور اجتماعی به عنوان فردی دارای تخصص در زمینه  علوم اجتماعی نام برد که در دوران دانشجویی نیز از فعالان حوزه فرهنگی، اجتماعی بوده است.
همچنین بصیری انتصاب حمید شمس الدینی را به سمت دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان تبریک گفت.
 در این جلسه زهرا موسی پور مدیرکل پیشیمی امور اجتماعی استانداری کرمان از حمایتها و پشتیبانی های استاندار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، دیگر معاونان و مدیران ستادی استانداری و مدیران دستگاههای اجرایی و دانشگاههای استان تقدیر کرد.
وی گفت: دولت روحانی شهامت بررسی و پیگیری آسیب های اجتماعی را داشت و آنها را پنهان نکرد.
مدیرکل سابق دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان به ارائه گزارش دولت در این حوزه به رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و آن را در توجه ویژه به کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر خواند.
موسی پور، دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری را دارای جایگاه کشوری دانست و از اینکه چنین سرمایه ای برای استان و استانداری کرمان فراهم شده است خدا را شکر گفت.
وی انتصاب خانم مرضیه مهدوی را به سمت سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان تبریک گفت و برای ایشان آرزوی توفیق کرد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =