واکنش پکن به اتهام دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات آمریکا

پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به اتهام آمریکا به ایران، چین و روسیه برای امکان دخالت در انتخابات ۲۰۲۰ این کشور اعلام کرد انتخابات ایالات متحده آمریکا مساله ای داخلی است و چین هیچ علاقه ای به آن ندارد و هرگز در آن مداخله نکرده و نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا «جائو لیجیان» روز دوشنبه در پکن در جمع خبرنگاران افزود: برخی سیاستمداران آمریکایی مرتباً از حدس و گمان و بدون هیچ دلیلی برای حمله و بی اعتبار کردن چین استفاده می کنند ما از این سیاستمداران آمریکایی می خواهیم که حرفه ای رفتار کنند و اعتبار و چهره ملی آمریکا را حفظ کرده و از تهمت زدن به چین خودداری کنند.

وی استدلال مقامات آمریکایی مبنی بر تاثیرگذاری چین در انتخابات این کشور را منطقی پوچ خواند و افزود: این ایالات متحده است که در امور داخلی چین دخالت می کند و با این کار به منافع چین آسیب می رساند چین نیز به این موضوع واکنش قانونی نشان خواهد داد.

این مقام وزارت خارجه چین یک بار دیگر تاکید کرد که سیاست کشورش در قبال ایالات متحده سازگاری است و افزود: ما متعهد به دستیابی به همکاری، عدم تقابل، احترام متقابل و مبتنی بر برد - برد هستیم و در عین حال از استقلال ملی، امنیت و منافع خود خفاظت خواهیم کرد.

«رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی ترامپ در حالی که مدعی بود دخالت در انتخابات آمریکا خط قرمز آنها است، گفت پیام ما به روسیه، چین و ایران این است که در انتخابات ما دخالت نکنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =