آذربایجان‌غربی صاحب خانه سینمای مستند می‌شود

ارومیه- ایرنا- معاون هنری سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: این استان برای نخستین بار ‌صاحب "خانه سینمای مستند" می‌شود که این امر می‌تواند در توسعه این نوع سینما موثر باشد.

محمدباقر بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه "خانه سینمای مستند آذربایجان‌غربی" تاسیس شده و درحال حاضر فرایند ثبت و تعیین هیات موسس را سپری می کند، افزود: هدف از تاسیس این خانه، شناسایی، عضو گیری و حمایت از هنرمندان و فیلمسازان مستند ساز استان است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی از جاذبه های تاریخی و طبیعی شایسته ای برخوردار است، می طلبد تا برای معرفی این آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی هنرمندان به‌ویژه فیلمسازان وارد میدان شده و فیلم های مستند متعددی ساخته و تصویر زیبایی از تاریخ و طبیعت این سرزمین را به دنیا نشان دهند.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه پتانسیل های خوبی برای ساخت فیلم مستند در استان وجود دارد، گفت: نقش این استان در هشت سال دفاع مقدس به‌ویژه بمباران شیمیایی سردشت و آثار به جای مانده از آن، عامل دیگری است که می تواند هنرمندان را به تولید فیلم های مستند سوق دهد.

وی ادامه داد: برای هنرمندان و همچنین علاقه‌مندان به فعالیت در زمینه مستندسازی، کلاس های آموزشی درطول سال برگزار می شود تا علاقه مندان به فعالیت در این زمینه، در تولید فیلم های مستند خلاقیت بیشتری به خرج داده و محصول ماندگاری تولید کنند.

وی افزود: همجواری با سه کشور بستر مهمی است که می تواند هنرمندان را به ساخت و تولید فیلم های مستند از جاذبه های تاریخی و طبیعی و همچنین از مناطق جنگی و بمباران شده نظیر سردشت ملزم سازد.

این نخستین بار است که آذربایجان‌غربی صاحب خانه سینمای مستند می شود دیگر استان ها نظیر آذربایجان‌شرقی پیش از این صاحب "خانه سینمای مستند" شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =