۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۲
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 83902770
۱ نفر

برچسب‌ها

فیلمساز ایرانی عضو ثابت رویداد سینمایی «الجزایر» شد

تهران- ایرنا- پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «البوابة» الجزایر، حبیب باوی ساجد را به عنوان یکی از اعضای ثابت هیأت گزینش و انتخاب جشنواره معرفی کرد. 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه البوابه که در کشور الجزایر برگزار می‌شود، در کنار دیگر اعضای انتخاب و داوری از کشور مراکش، فرانسه، سودان، تونس، عراق، الجزایر و مصر، حبیب باوی ساجد را به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در این رویداد سینمایی آفریقای عربی برگزیده است. 

جشنواره فیلم کوتاه البوابه با آغاز شیوع بیماری کرونا، به منظور حفظ و ایجاد فضای مناسب فیلمسازی برای جوانان، پایان هر ماه به صورت آنلاین برگزار می‌شود و ماه آوریل سال۲۰۲۱ منتخبی از فیلم‌های جشنواره در شهر عنابه، شمال شرقی کشور الجزایر با حضور فیلم سازان و اعضای انتخاب و داوری به مدت ۱۰ روز برای عموم به نمایش در می آیند. 

در ایام برگزاری این جشنواره ورک شاپ های فیلم سازی برگزار می‌شود و از میان فیلمسازان جوان، پنج فیلم پنج دقیق‌های با مشاوره و راهنمایی اعضای هیئت انتخاب و داوری تهیه و تولید می‌شوند تا چرخه فیلم کوتاه از تئوری به مرحله عملی برسد. 

حبیب باوی ساجد فیلم ساز عرب خوزستانی است که پیش از این فیلم سینمایی داستانی عربی خوزستانی با نام «سامی» را کارگردانی و تهیه و تولید کرده است. 

باوی ساجد که پیش از این تجربه داوری در دیگر جشنواره ها از جمله جشنواره بین المللی مسقط در عمان را داشته است، در حاشیه جشنواره فیلم کوتاه البوابة الجزائر، به برگزاری ورک شاپ آموزش فیلمنامه‌نویسی نیز می‌پردازد.

این فیلمساز خوزستانی که عضو انجمن صنفی کارگردانان مستند خانه سینمای ایران و عضو شبکه مستندسازی اروپا (edn) است، پیش از این ورک شاپ های آموزشی سینمایی در دیگر کشورهای عربی داشته است و گفته می شود سلسله ورک شاپ های آموزشی این فیلم ساز از چندی پیش به‌صورت تور و آنلاین در چندین کشور عربی و آفریقایی آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =