مخزن ۲ هزار مترمکعبی دشتی پارسیان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

بندرعباس- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب پارسیان گفت: عملیات احداث مخزن ۲ هزار مترمکعبی دشتی ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان سالجاری درصورت تامین اعتبار به بهره برداری می‌رسد.

حسن قاسمپور روز سه شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: مخزن ۲هزار مترکعبی دشتی که شهریور سال ۹۸ با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال کلنگ زنی شد، به دلیل کمبود اعتبار راکد مانده بود که تکمیل آن از ابتدای سالجاری جهت تامین آب مردم این منطقه مجدد از سرگرفته شد.
وی بیان داشت: این طرح آبرسانی با هدف افزایش ظرفیت ذخیره آب شهر و روستاهای منطقه دشتی و ارتقای شاخص‌های بهداشتی و زیستی این منطقه آغازشد.
مدیر امور آب و فاضلاب پارسیان اظهارداشت: در حال حاضر نیاز آبی شهر دشتی و سه روستای ستلو، بمبری و چیکلو از یک حلقه چاه با دبی ۳۰ لیتر بر ثانیه و خط محرم با هشت لیتر در ثانیه تامین می‌شود که باتوجه به جمعیت ۶ هزار نفری از این منبع آبی نیازمند افزایش ظرفیت ذخیره مخزن هستیم.
قاسمپور ابرازداشت: با تکمیل آب شیرین کن ۲ هزار مترمکعبی ساحلی مجتمع جوادالائمه شهر دشتی، ظرفیت تامین آب این منطقه افزایش می‌یابد و بخش عمده‌ای از مشکلات تامین آب این شهر و روستاهای یادشده کاهش می‌یابد.
 وی در ادامه به افزایش مصرف آب توسط مشترکان شهر دشتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: مشترکان دشتی چند برابر الگوی تعیین شده ، مصرف آب دارند که همین امر باعث شده تا مصرف آب این منطقه از ۵۰ هزار مترمکعب در تیرماه سال ۹۸ به ۶۶ هزار مترمکعب در سالجاری افزایش یابد.
قاسم پور ابراز امیدواری کرد: با رعایت الگوی مصرف مشترکان بتوان نسبت به پایداری آب شهر دشتی پارسیان کمک کرد.
شهر دشتی پارسیان داری حدود یکهزار و ۷۰۰ مشترک است و جمعیتی برابر با  ۶ هزار نفر در این شهر از آب شرب سالم بهره مندند.
شهرستان پارسیان نیز با ۱۷ هزار نفر جمعیت دارای بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ مشترک می‌باشد که آب مورد نیاز این جمعیت از طریق خط محرم و چهار حلقه چاه در مجموع با ظرفیت ۷۵ لیتر بر ثانیه تامین می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =