۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۲
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 83902690
۰ نفر

برچسب‌ها

نگرانی از بیکار شدن دغدغه نیمی از آمریکایی‌ها

تهران- ایرنا- با افزایش آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا و امکان قطع بسته حمایت دولت، ۵۴ درصد آمریکایی‌ها نگران از دست دادن شغل و بدتر شدن وضعیت اقتصادی کشور هستند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از تارنمای شبکه خبری یو اس‌ای تودی، تا پایان ماه ژوئیه (اوایل مرداد)، بیش از ۲۵ میلیون آمریکایی بیکار می‌توانند بر روی پرداخت‌های هفتگی اضطراری فدرال به مبلغ ۶۰۰ دلار حساب کنند. اما حالا شرایط پرداخت هفتگی تغییر کرده احتمالا این بسته حمایتی قطع شود.

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات هریس که در تاریخ ۳۱ ژوییه تا ۱ اوت انجام گرفته (۱۰ مرداد تا ۱۱ مرداد)، حدود ۸۲ درصد آمریکایی‌ها معتقد هستند قطع این پرداخت‌ها تاثیر منفی بر اقتصاد آمریکا خواهد گذاشت و بیش از دو سوم فکر می‌کنند که رشد اقتصادی آمریکا در ماه‌های آینده بسیار بدتر خواهد شد.  

در دامه مطلب درج‌شده در این روزنامه آمریکایی آمده ‌است: در این میان حس بیم و هراس میان آمریکایی‌های بیکار با افزایش نزاع میان دموکرات‌ها و جمهوری خواهان در خصوص دور پنجم بسته محرک اقتصادی برای کمک به مقابله با تأثیرات همه گیری کرونا، افزایش یافته است.

از این رو سیاست گذاران به دنبال سازش میان دموکرات‌ها و جمهوری خواهان و تصمیم بر سر مبلغ پیشنهادی ۳ تریلیون دلاری دموکرات‌ها و یک تریلیون دلاری جمهوری خواهان هستند.  

جمهوری خواهان و دموکرات‌ها در مورد مسائل زیادی اختلاف دارند و یکی از بزرگترین این اختلافات پرداخت ۶۰۰ دلار کمک اضطراری دولت تا ژانویه سال آینده(دی ۹۹) است. اما جمهوریخواهان معتقدند این مدت زیاد است و همین امر سبب بی‌تمایلی آمریکایی برای بازگشت به کار می‌شود.  

در این حین، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نیز با برخی جمهوری خواهان مخالفت و آن‌ها را تهدید کرده در صورت عدم توافق با دموکرات‌ها بر سر بسته جدید حمایتی، اقدامی عملی خواهد کرد.  

ترامپ روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت:   «ما اکنون در حال مذاکره هستیم و نتیجه را خواهیم دید. دولت من در حال بررسی اقدامات اجرایی برای جلوگیری از هرگونه قطع بسته حمایتی است. این امر مشکلی بزرگ است و برای بسیاری عادلانه نیست». 

ناامنی شغلی همچنان پابرجاست 

داده‌های نظرسنجی هریس نشان می‌دهد حدود ۵۴ درصد آمریکایی‌ها از اینکه ممکن است شغل خود را به دلیل شیوع کرونا از دست دهند، هراس دارند. به طور کلی، تقریبا نیمی از آمریکایی‌ها انتظار دارند که وضعیت مالی آن‌ها در ماه‌های آینده بدتر شود.  

«جان گرزما» (John Gerzema) رییس موسسه تحقیقاتی هریس می‌گوید: به طور کلی، آمریکایی‌های ثروتمند و مسن سفید پوست اعتماد به نفس بیشتری برای موفقیت در ماه‌های آینده دارد. اما اکثریت آمریکایی‌های نگران، جوانترها و اقلیت رنگین پوست هستند. براساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز، بیش از ۵ میلیون و ۱۹۹ هزار نفر در سراسر آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده و از این میان بالغ بر ۱۶۵ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.  
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =