۱۰ میلیارد ریال اعتبار بسیج سازندگی به اردستان تخصیص یافت

کاشان- ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردستان گفت: مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارهای بسیج سازندگی با پیگیری‌های مسوولان به این شهرستان اختصاص داده شد.

سرهنگ مهدی ابراهیمی روز دوشنبه در نشستی خبری افزود: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از این اعتبار به خرید جهیزیه برای نوعروسان نیازمند اختصاص داده شده است که در این راستا با کمک افراد نیکوکار ۳۴ بسته جهیزیه شامل یخچال، اجاق گاز، پنکه و سایر لوازم ضروی در بین واجدان شرایط توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: بخشی از این اعتبار هم برای خرید لوازم‌التحریر و لباس دانش‌آموزان اختصاص یافته است و آب‌رسانی به یک روستای محروم از توابع دهستان برزاوند با همکاری آب و فاضلاب نیز از دیگر برنامه‌هاست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردستان اضافه کرد: مبلغ هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از این اعتبار به کارهای عمرانی تعلق دارد که در این راستا هشت رشته قنات روستایی نیازمند مرمت و لای‌روبی، با همکاری جهاد کشاورزی بهسازی می‌شود که در این راستا تا کنون چهار رشته قنات لای‌روبی شده است.

وی در ادامه نیز تشریح کرد: پایگاه‌های بسیج از ابتدای شیوع ویروس کرونا به شهرستان با امضای تفاهم‌نامه‌ای با شبکه بهداشت و درمان، تشکیل قرارگاه ویژه در کنار کادر درمان، سایر دستگاه‌ها و افراد جهادی بودند و کار ضدعفونی و گندزدایی در سطح شهرها و روستاها را انجام می‌دادند و در بحث غربالگری نیز حضوری فعال داشتند و برای تولید ماسک نیز در هشت پایگاه به طور روزانه فعالیت دارند.

ابراهیمی به رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از چهار هزار بسته معیشتی با همکاری مسوولان و مردم نیکوکار تهیه و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد و در دهه ولایت، محرم و پایان ماه صفر نیز این کار ادامه خواهد داشت و هم اکنون نیز ۵۰۰ بسته آماده توزیع است.

وی همچنین از پیگیری و تهیه یک هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی دیگر خبرداد و افزود: ۵۰ درصد این بسته‌ها در حال آماده شدن است و سپاه هم به همین میزان بسته تحویل شهرستان خواهد داد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردستان با اشاره به تداوم کمک‌های مومنانه، تاکید کرد: ۲۰ پایگاه از بین ۶۹ پایگاه شهری و روستایی نیاز به مرمت دارند که تا کنون‌ کار مرمت هشت پایگاه به پایان رسیده است.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد، به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

بر این اساس رزمایش مواسات (همدلی و کمک مومنانه) در راستای فرمایش مقام معظم رهبری و دستور دولت، با توجه به لزوم استمرار همدلی و مشارکت همه جانبه مردم و دستگاه‌های اجرایی برای کاهش بخشی از اثرهای مخرب شیوع ویروس کرونا و افزایش تاب‌آوری جامعه با امدادرسانی معیشتی و کمک به نیازمندان در نقاط مختلف کشور منجمله اردستان به اجرا درآمد.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =