انتقاد امام جمعه میاندوآب از بی‌توجهی دستگاه‌های متولی به اهمیت غدیرخم

مهاباد- ایرنا- امام‌جمعه میاندوآب‌ با بیان اینکه از میاندوآب به عنوان شهر ولایت یاد می‌شود، گفت: اهمیت عید غدیرخم در این شهرستان مهم‌تر از ماه‌های محرم و صفر است اما در دهه ولایت و امامت آذین‌بندی و تزیین معابر در این شهر از سوی نهادهای متولی نظیر شهرداری مشاهده نشد.

حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده روز دوشنبه در دومین جلسه ساماندهی شئونات فرهنگی میاندوآب با موضوع ماه محرم اظهار داشت: با توجه به اینکه میاندوآب به دژ ولایت مشهور است، اما در عید غدیرخم به غیر از اینکه توسط حوزه‌ علمیه و ۲ هیات عزاداری با نبود بودجه مختص، چند خیابان آذین‌بندی شد، کار فرهنگی از سوی دستگاه‌های متولی از جمله نصب بنر و تزیین معابر انجام نگرفت.

وی افزود: کم کاری در بزرگداشت غدیر خم به هیچ وجه قابل قبول نیست و این در حالی است که در بیشتر شهرها خودروها را تزیین کرده و جوانان در معابر به سرور و شادمانی پرداختند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه در ماه محرم باید شهر سیاه پوش شود، گفت: مسوول و نهاد متولی در این راستا شهرداری است.

حجت الاسلام حسن زاده گفت: هنوز مهر حکم سرپرستی فرمانداری میاندوآب خشک نشده، برخی افراد درصدد برکناری وی هستند زیرا فرماندار فردی جسور بوده و به لیستی که آنان برای واگذاری مسوولیت ارایه داده‌اند، جواب رد داده‌است.

وی با رد هرگونه حرف و حدیث در خصوص برگزاری عزاداری‌ها در ماه محرم اظهار داشت: در این راستا تابع دستورات ستاد ملی مدیریت کرونا هستیم و رهبری معظم هم به آن اشاره می‌کنند.

همچنین در این جلسه هر کدام از اعضا به بیان  پیشنهادها در خصوص برگزاری آیین عزاداری در ماه محرم و ارایه عملکرد نهاد متبوع خود در حوزه فرهنگی پرداختند.

عزاداری های ماه محرم در اواخر مردادماه جاری آغاز شده و تا اواسط شهریور ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =