ثبات قدم در مسیر آرمان‌های انقلاب ویژگی بارز ماموستا محمدی بود

تهران- ایرنا- دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ضمن تسلیت درگذشت ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: دغدغه وحدت و همبستگی امت اسلامی و ثبات قدم در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران از ویژگی های بارز آن مرحوم به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم لطفیان با صدور پیامی درگذشت ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه را به جامعه اهل سنت، روحانیت، مردم استان کرمانشاه و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.

وی دراین پیام نوشت: «حضور جدی و تاثیرگذار در جبهه نماز جمعه، صفا و صداقت، اخلاص و وفاداری، دفاع از حق، دغدغه وحدت و همبستگی امت اسلامی و ثبات قدم در مسیر آرمان های انقلاب اسلامی ایران از ویژگی های بارز آن مرحوم به شمار می رود.

امید است خداوند متعال همه اقدامات پسندیده ایشان را ضمیمه پرونده عمل صالح او قرار دهد و با اولیای الهی محشور فرماید.از خداوند بزرگ برای ایشان، رحمت و رضوان الهی و برای بازماندگان، شکیبایی و بردباری مسألت می‌نمایم.»

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز درگذشت امام جمعه اهل سنت کرمانشاه را تسلیت گفت.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حبیب‌رضا ارزانی» مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با صدور پیامی درگذشت ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه را تسلیت گفت. 

در پیام ارزانی آمده است: «رحلت عالم وارسته؛ امام جمعه اهل سنت استان کرمانشاه؛ ماموستا ملا محمد محمدی موجب تالم و تاثر گردید.

ارزشمندترین یادگار این مجاهد نستوه و یار اسلام و انقلاب، که هیچگاه از یادها نخواهد رفت، تحکیم وحدت، انسجام و برادری در استانی است که از دیرباز آماج توطئه‌ها و تفرقه افکنی های دشمنان نظام بوده است. به واقع می توان از ایشان به عنوان یکی از وزنه های انقلاب و محورهای وحدت و انسجام یادکرد.
 ارادت عمیق عالم فقید ماموستا ملا محمد محمدی به خاندان عصمت و طهارت(ع) به ویژه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) بسیار مثال زدنی بود.» 

ضایعه درگذشت این شخصیت والا مقام را به محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای(مدظله العالی)، مسئولان و مردم شریف استان کرمانشاه به ویژه علما و روحانیون و مردم شریف اهل سنت کرمانشاه و منطقه اورامانات، ارادتمندان و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض کرده و شادی روح آن فقید سعید و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان آن مرحوم را از خداوند متعال مسئلت دارم.

ماموستا محمدی از سال ۱۳۷۸ تاکنون امام جمعه اهل سنت شهر کرمانشاه بود.

ماموستا محمدی اهل شهرستان روانسر استان کرمانشاه بود و از سال ۱۳۷۸ تاکنون امام جمعه اهل سنت شهر کرمانشاه را بر عهده داشت.

وی از موسسین شورای افتاء اهل سنت کرمانشاه است و در سال ۱۳۷۱ با پایان یافتن جنگ تحمیلی در حکمی از سوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کرمانشاه به امامت جمعه اهل سنت در سرپل ذهاب منصوب شد و تا مهر ۷۷ در این شهر به انجام مسوولیت دینی و فرهنگی خویش اشتغال داشت.

ماموستا محمدی همچنین از سال ۱۳۷۸ نیز تاکنون به عنوان امام جمعه اهل سنت کرمانشاه فعالیت داشت. 

وی روز دوشنبه ۲۰ مرداد در ۷۹ سالگی براثر عارضه کبد در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه درگذشت. مراسم تشیع و خاکسپاری امام جمعه فقید اهل سنت کرمانشاه روز دوشنبه ساعت چهار بعدازظهر در روستای دولت‌آباد شهرستان روانسر برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =