هواشناسی برای بوشهر خیزش گرد و خاک پیش بینی ‌کرد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با وزش بادهای شدید شمال غربی از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه برای برخی از مناطق این استان خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

پیام مساعدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امروز دوشنبه با افزایش سرعت وزش بادهای شمال غربی و به تناوب تداوم وزش آن طی روزهای سه شنبه تا پنجشنبه خلیج فارس و سواحل استان مواج و متلاطم باشد.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و طی ساعت‌هایی همراه با وزش باد و در برخی نقاط همراه با باد و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

مساعدی گفت: در این مدت جهت وزش باد در قسمت‌های شمالی و مرکزی استان شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۸ و در برخی ساعت‌ها ۱۶ تا ۴۲ و گاهی تا ۵۲ کیلومتر در ساعت و در قسمتهای جنوبی استان شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۳۴ و در فاصله از ساحل شمال غربی با سرعت ۱۶ تا ۴۲ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل شمالی و مرکزی استان ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ و در فراساحل ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۱:۱۷ دقیقه بامداد، جزر اول دریا ساعت ۰۷:۲۱ ، مد دوم دریا ساعت ۱۲:۴۷، جزر دوم ساعت ۱۸:۵۸ خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =