فرماندار: رسانه‌ها ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری جیرفت را معرفی کنند

جیرفت - ایرنا - فرماندار جیرفت با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی، صنعتی و معدنی این شهرستان گفت: رسانه‌ها ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری این منطقه را معرفی کنند.

ابوذر عطاپور وزیری روز دوشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر جیرفت ضمن تبریک روز خبرنگار، رسانه‌ها را بهترین فرصت برای پیشبرد امور و بازوان توانمند دولت عنوان کرد و افزود: باید از ظرفیت رسانه‌ها در پیشبرد امور و فرهنگ‌سازی در حوزه‌های مختلف استفاده کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان جیرفت در بخش‌های کشاورزی، صنعت، معدن و گردشگری ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد، تصریح کرد: رسانه‌ها با معرفی ظرفیت‌ها نقش مهمی در شکوفایی منطقه ایفا می‌کنند.

فرماندار جیرفت خدمات دولت را خدمات نظام عنوان کرد و گفت: دشمن با ترزیق نا امیدی در جامعه به دنبال کم رنگ کردن خدمات نظام است و در این بین همه مردم باید هوشیار باشند.

وی با بیان اینکه دولت از سرمایه‌گذران حمایت می‌کند، تصریح کرد: فقط در یک مورد، سرمایه‌گذار بخش خصوصی ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی چهار هزار نفری را در طرح کارخانه لاستیک جیرفت برنامه‌ریزی کرده است.

رئیس شورای تامین جیرفت عملکرد ستاد کرونای شهرستان را مطلوب ارزیابی کرد و این رضایت عملکرد را نتیجه همدلی و همراهی اعضای ستاد کرونا دانست.

رسانه‌ها با بیان اقدامات دولت، امیدآفرینی کنند

شهردار جیرفت هم ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: رسانه‌ها با انعکاس و بیان اقدامات اثربخش دولت در حوزه‌های مختلف، امید و نشاط را در جامعه تقویت کنند.

نعمت‌الله حسین‌زاده نگاه منصفانه رسانه‌ها را در رفع موانع توسعه تاثیرگذار دانست و نقد منصفانه و بدون جانبداری را نیاز ضروری جامعه عنوان کرد.

وی به تشریح عملکرد شهرداری جیرفت از ابتدای شیوع کرونا پرداخت و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، شهرداری در کنار دیگر دستگاه‌ها به صورت شبانه‌روزی فعالیت کرده است.

بوستان خبرنگار به زودی در جیرفت افتتاح می‌شود

شهردار جیرفت از نام‌گذاری یکی از بوستان‌های این شهر به نام خبرنگار خبر داد و گفت: این اقدام در راستای ارج نهادن به جایگاه مهم خبرنگاران است.

وی ضدعفونی معابر شلوغ و عمومی شهر، اختصاص یک قطعه خاص برای بیماران فوتی ناشی از کرونا در بهشت زهرا، تدفین فوتی‌های کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همکاری در ایجاد محدودیت‌های ترافیکی به ویژه در پنجشنبه‌های آخر هفته در آرامستان را از جمله خدمات شهرداری در مبارزه با ویروس کرونا عنوان کرد.

حسین‌زاده مقابله با کرونا را نیازمند عزم ملی دانست و ضمن تشکر از خدمات شبانه روزی ستاد کرونای شهرستان به ویژه فرمانداری جیرفت گفت: با توجه به بافت فرهنگی منطقه تعطیل کردن مراسمات عروسی و عزا بسیار مشکل بود ولی با تدبیر نماینده دولت در شهرستان جیرفت این مهم به خوبی مدیریت شده است.

وی تفویض اختیارات ستاد کرونای استان به شهرستان‌ها را اثرگذار برشمرد و گفت: با مدیریت شبانه‌روزی فرماندار جیرفت و معاونان وی، شاهد کاهش تجمعات و برپایی مراسم‌های پُرخطر هستیم.

جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.