۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۳
کد خبرنگار: 2485
کد خبر: 83902549
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بادامچیان: تسلیم ملت ایران یک خواب و خیال بیش نیست

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: ناکامی آمریکا در اعمال سیاست‌های تجاوزکارانه و اعمال تحریم‌های ظالمانه نشان می‌دهد تسلیم ملت ایران یک خواب و خیال بیش نیست و ۶ رییس جمهوری قبلی آمریکا هم بر این باور بودند. اما هرگز به آن دست نیافتند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در بیان مواضع هفتگی حزب، با اشاره به حادثه انفجار در بندر بیروت، اظهار داشت: این انفجار رویدادی طبیعی به نظر نمی‌رسد. سفر امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه به لبنال پس از این انفجار و سخنان وی که مغایر با استقلال کشورها و عدم مداخله در امور کشورهای دیگر است، هر تحلیل‌گر سیاسی را به این نتیجه می‌رساند که این اقدام در جهت اهداف دولت‌های استعماری همچون فرانسه و آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

دخالت دشمنان استقلال لبنان

بادامچیان افزود: تحرکات گروه‌های وابسته در لبنان که به جای همدردی با ملت و یاری دولت لبنان، در چنین حادثه سخت و دردناکی، اغتشاشگری می‌کنند و به ساختمان‌های دولتی هجوم می‌برند و به جای کمک برای ایجاد امنیت، ناامنی ایجاد می‌کنند و مورد حمایت اسرائیل و آمریکا و فرانسه قرار می‌گیرند، دلیل دیگری دارد که در پشت این امور و انفجار، دشمنان ملت و کشور لبنان و استقلال ملت‌ها، فعال هستند.

وی با تسلیت به دولت و ملت لبنان، حزب‌الله و رهبر شجاع آن حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله و ابراز همدردی با خانواده‌های مصیبت دیده و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان، تأکید کرد: ملت شجاع لبنان این جنایت‌ها را با استقامت و همدلی پشت سر خواهد گذاشت و از گروه‌ها و کسانی که در این فاجعه ملی با دشمنان لبنان، به ویژه تل‌آویو همراهی کردند، نخواهد گذشت.

کمک‌رسانی به ملت لبنان

بادامچیان در ادامه خاطرنشان کرد: در این حادثه تلخ وظیفه همه کشورها و ملت‌ها یاری و کمک‌رسانی به ملت لبنان است. ایران در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است. ولی در بازسازی خرابی‌های این حادثه نیاز است که اقدامات جدی‌تر و گسترده‌تری صورت پذیرد. امیدواریم دولت لبنان هرچه زودتر تحقیقات خود را سامان داده و حقایق را آشکار سازد تا استکبار، فرصت سوء‌استفاده نیابد.

وی تصریح کرد: با شکست دشمنان اسلام و سران استکبار، احتمال این نوع اقدامات انتقام‌جویانه یا توطئه‌های سنگین در منطقه از طرف آنها وجود دارد. لذا ملت‌ها و دولت‌ها باید مراقبت‌های امنیتی خود را افزایش دهند.

تسلیم ملت ایران یک خواب و خیال بیش نیست

بادامچیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکست سیاست‌های تجاوزکارانه آمریکا علیه ملت ایران، برکناری برایان هوک مسئول امور ایران در وزارت خارجه آمریکا، افزود: ناکامی آمریکا در اعمال سیاست‌های تجاوزکارانه و اعمال تحریم‌های ظالمانه نشان می‌دهد تسلیم ملت ایران یک خواب و خیال بیش نیست. ۶ رییس جمهوری قبلی آمریکا هم بر این باور بودند. اما هرگز به آن دست نیافتند.

دبیرکل حزب مولفه اسلامی تأکید کرد: آمریکا و اروپا هر زمان که چهره مذاکره خواهانه یا دعوت ایران به توافق به خود گرفته‌اند، هیچ اقدامی نکرده‌اند و برجام و مذاکرات با سران دولت‌های اروپایی بهترین دلیل است.

ترامپ دوباره رییس‌جمهور می‌شود؟

بادامچیان در ادامه با اشاره به سخنان اخیر ترامپ مبنی بر توافق با ایران گفت: اگر آمریکا در ادعای خود می‌خواهد اقدامی کند باید اول حسن‌نیت خود را اثبات کند. مثلا تحریم‌ها را لغو کند، دارایی‌های ایران را بازگرداند. در غیر این صورت کسی برای این سخنان ترامپ ارزشی قائل نیست. ضمن آنکه باید دانست که ترامپ دوباره رییس جمهوری می‌شود که وضعیت آمریکا خلاف آن را نشان می‌دهد و مهمتر آنکه آمریکا در حال فروپاشی است. در یک عمارت در حال فروریختن نمی‌توان ولو موقت سکونت داشت.

ضرورت مراقبت‌های بهداشتی

بادامچیان به‌مناسبت فرارسیدن ماه محرم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تأکید کرد: با نظر ولایت، تکلیف همه حسینی‌ها و زینبی‌ها این است که عزاداری را با نهایت دقت و مراقبت‌های بهداشتی برگزار کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha