وزارت دفاع ترکیه: ۶ عضو گروه پ.ک.ک در شمال عراق کشته شدند

تهران - ایرنا - وزارت دفاع ترکیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد که ۶ عضو «حزب کارگران کردستان ترکیه» (پ.ک.ک) در حملات جنگنده‌های این کشور به شمال عراق کشته شدند.

بر اساس اعلام وزارت دفاع ترکیه، این عناصر در عملیات جنگنده‌های این کشور در منطقه «هفتنین» در شمال عراق از پای درآمدند.

از سوی دیگر، یک مقام امنیتی در منطقه «دهوک» در اقلیم کردستان عراق شنبه گذشته گفت که جنگنده‌های ترکیه چندین منطقه در این استان را بمباران کردند.

وبگاه «بغداد الیوم» به نقل از این مقام امنیتی که به نام وی اشاره نکرده، افزود که جنگنده‌های ترکیه روستای «حیویه» در شهرستان «العمادیه» از توابع استان دهوک را هدف گرفتند.

منابع عراقی همچنین شنبه گذشته خبر دادند که جنگنده‌های ترکیه مناطقی در شمال استان «سلیمانیه» در اقلیم کردستان را بمباران کردند.

رسانه‌های کردی به نقل از شاهدان در شهر «کاپیلون» اعلام کردند که جنگنده‌های ترکیه پس از محاصره روستای «قامشیان»، کشتزارها و مراتع منطقه را بمباران کردند. بنابر این گزارش، در نتیجه این بمباران مزارع کشاورزی اهالی منطقه آتش گرفت و برق آنها نیز قطع شد.
جنگنده‌های ترکیه از ابتدای ماه جاری میلادی در ادامه عملیات «پنجه ببر» با هدف نابودی عناصر پ.ک.ک، سه بار مناطقی را در شمال استان سلیمانیه بمباران کردند.

وبگاه کردی «شفق نیوز» نیز شنبه گذشته اعلام کرد که جنگنده‌های ترکیه ارتفاعات «متین» در ناحیه «دیرلوک» در شمال عراق را بمباران کردند.
ترکیه از اواخر خرداد گذشته، عملیات موسوم به «پنجه ببر» را از زمین و هوا در شمال عراق آغاز کرده است.
وزارت امور خارجه عراق در اعتراض به حملات ارتش ترکیه به خاک این کشور، چندین بار «فاتح ییلدز» سفیر ترکیه در بغداد را احضار کرده است.
ارتش ترکیه اعلام کرد که هدف از عملیات موسوم به پنجه ببر در شمال عراق پاکسازی این مناطق از حضور عناصر «حزب کارگران کردستان ترکیه» (پ.ک.ک) است.
با وجود اعتراض‌ بغداد و کشورهای عربی، عملیات ارتش ترکیه همچنان در شمال عراق ادامه دارد.
حزب کارگران کردستان ترکیه حدود چهار دهه است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی می‌جنگد.

این حزب از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و واشنگتن به عنوان گروه تروریستی معرفی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =