استاندار زنجان: سخنان رهبری در خصوص عزاداری محرم فصل‌الخطاب است

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص عزاداری ماه محرم فصل‌الخطاب است و همه باید در عمل، این رهنمودها را اجابت و از تفسیر و ایجاد ابهام در ذهن‌ها پرهیز کنیم.

به گزارش ایرنا فتح الله حقیقی روز دوشنبه در جلسه کارگروه عزاداری ماه محرم استان با بیان اینکه شدت سرایت و کشندگی ویروس کرونا زیاد است و در جایی هم که تجمع باشد صد در صد کرونا وجود دارد، اظهار داشت: تا چهارم تیر امسال وضعیت خوبی را در استان داشتیم ولی با برگزاری عروسی ها، ترحیم ها و دورهم جمع شدن ها، شمار بیماران، بستری ها و فوتی های کرونا در استان افزایش پیدا کرد، به طوری که شمار بیماران سرپایی از ۴۰۰ نفر به هزار و ۲۰۰ نفر، تعداد تست کرونا از ۲۰۰ مورد به هزار مورد و تعداد نتایج مثبت کرونا نیز از ۲۰ درصد به ۳۵ درصد رسید.

حقیقی ادامه داد: میزان اشغال تخت های بیمارستانی نیز که تا چهارم تیرماه حدود ۳۰۰ مورد بود به ۹۰۰ مورد افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: البته با اقدامات انجام شده، ظرفیت اشغال تخت های بیمارستانی در استان در روزهای اخیر به حدود ۳۹۰ مورد رسیده است ولی این به معنی این نیست که وضع خوب است چرا که اگر دقت نشود هیچ تضمینی وجود ندارد.

استاندار زنجان تصریح کرد: درعزاداری ها پروتکال های بهداشتی باید به طور مطلق رعایت شود چرا که در غیر این صورت، فاجعه پیش می آید.

وی خاطرنشان کرد: ما در یوم العباس باید ثابت کنیم اعتقاد کامل به شعائر امام حسین(ع) داریم و حافظ  جان مردم هستیم  نه اینکه با ایجاد تجمع ها سبب شیوع کرونا شویم.

حقیقی گفت: ما همه فدایی امام حسین(ع) و سرباز ولایت هستیم و باید تلاش کنیم شعائر حضرت سیدالشهدا(ع) حذف نشود، برای همین دراین شرایط باید معقول و عاقلانه تصمیم بگیریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =