یک مسوول نسبت به افزایش شیوع ویروس کرونا در بجستان هشدار داد

گناباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان بجستان نسبت به افزایش شیوع ویروس کرونا در این شهرستان هشدار داد.

دکتر علی قویدل روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با در پیش بودن آیین‌ها و عزاداری‌های ماه محرم و احتمال برگزاری تجمعات توسط مردم و تداخل همه گیری کرونا با بیماری آنفلوآنزا، افزایش شیوع کرونا به یک دغدغه جدی تبدیل شده است.

وی افزود: وضعیت بجستان از نظر شیوع بیماری کرونا همچنان حاد و موارد مثبت و بستری و فوتی ناشی از آن رو به افزایش است.

رییس شبکه بهداشت و درمان بجستان از اقشار مختلف مردم خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاریهای اجتماعی از ایجاد تجمع به ویژه در آیینهای ماه محرم بپرهیزند.

وی ادامه داد: مهمترین مولفه جلوگیری از شیوع بیماری کرونا همکاری مردم و پرهیز آنان از رفت و آمدهای غیر ضروری است.

دکتر قویدل گفت: افرادی که ناقل بیماری هستند ممکن است ابتدا دارای هیچ گونه علائمی نباشند ولی خطر آنان در انتقال بیماری به اشخاص سالم بیشتر از افراد تحت درمان است لذا با توجه به ناشناخته بودن افراد ناقل بیماری مردم باید ضمن رعایت همه موازین بهداشتی از ماسک و دستکش در معابر عمومی استفاده کنند.

سه بخش با ۱۷۰ تخت و یک بخش مراقبتهای ویِژه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

شهرستانهای گناباد و بجستان واقع در جنوب استان خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۲۸ هزار و ۸۴۴ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۸۶ هزار و ۶۴۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =