۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83902480
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه یزد: حل مشکلات معیشتی مردم پیگیری شود

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مسوولان با برنامه‌ریزی و اقدام انقلابی و جهادی پیگیر کنترل گرانی و حل مشکلات معیشتی مردم باشند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری روز دوشنبه در نشست خبری برخط (آنلاین) با خبرنگاران به وجود تورم و مشکلات اقتصادی مردم اشاره کرد و افزود: برای برون رفت از وضعیت موجود به عزم جدی مسوولان و ارتقای نظارت‌ها نیاز است .

وی با اشاره به اینکه همکاری مردم در کنار اقدام‌های مسوولان برای کاهش گرانی‌ها در جامعه امری ضروری است ادامه داد: فعالان اقتصادی و بازاریان نسبت به مردم باید انصاف بیشتری داشته باشند و  جلو مشکلات را بگیرند.

امام جمعه یزد اظهار کرد: حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی و جلوگیری از توطئه‌های استکبارجهانی باید محور تصمیم مسوولان قرار گیرد و با همدلی و هوشیاری است که می‌توان بر مسائل و مشکلات غلبه کرد.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه کرونا تمام کشورهای جهان را درگیر کرده و اقتصادهای بزرگ جهان را هم به گرفتاری مبتلا کرده یادآورشد: در کشورهای اروپایی و آمریکایی مشکلات بسیار بدتر و سخت‌تر از ایران است و آمار ثبت‌نام بیکاری در این کشورها بسیار بالاست.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد همچنین با بیان اینکه ایران با وجود تحریم وضعیت بسیار خوبی برای خود حفظ کرده گفت: در عین حال ما موضوع کرونا و بیکاری‌ها را مدیریت کردیم و در کنار آن مردم هم در لبیک و پاسخ به فرمایش مقام معظم رهبری با حضور در رزمایش مواسات بسیاری از مشکلات را برطرف کردند.

ناصری خاطرنشان کرد: در کشورهای غربی از جمله انگلستان بی‌توجهی به اقشار مختلف مردم به ویژه سالمندان را مشاهده می‌کنیم که هیچ خدمتی از سوی دولت دریافت نمی‌کنند ولی در ایران همه افراد با هر سن و وضعیت مالی خدمات درمانی را دریافت کردند و به همین دلیل هم مشکلات بسیار کم شده است.

وی به شعار امسال اشاره کرد و با بیان اینکه جهش تولید به معنای این نیست که به کارخانه‌ها تسهیلات برای افزایش تولید بدهیم عنوان کرد: ما باید در کارخانه‌ها آن چیزی را که از خارج کشور وارد می‌کنیم و به بیگانگان وابسته هستیم تولید کنیم.

امام جمعه یزد گفت: اگر ما در داخل توانمندی‌های خود را درک و استعدادمان را شکوفا کنیم و زمینه‌ای فراهم شود که نیاز به واردات نداشته باشیم زمینه رشد کمی و کیفی تولیدمان در داخل فراهم می‌شود و به این ترتیب جهش تولید هم به صورت کامل تحقق پیدا می‌کند.

ناصری با بیان اینکه نیاز امروز جامعه ما خودباوری است گفت: اگر مردم در جامعه ما به خوبی خودشان و توانمندی‌هایشان را باور کنند، در تمام عرصه‌های صنعت و اقتصاد به خودکفایی کامل دست پیدا می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد: امروز باید خودباوری و ایمان به توانمندی‌های داخلی را هم در بین مردم و به صورت ویژه در بین مسوولان ترویج کنیم تا بتوانیم در برابر تمام فشارهای خارجی سر خود را بلند کرده و مشکلات را کنار بگذاریم.

ناصری با اشاره به اینکه ما در کشورمان نخبگان بسیاری در حوزه‌های مختلف داریم گفت: یکی از مهمترین وظیفه رسانه‌ها این است که این ظرفیت بزرگ و نخبگان و دانشمندان کشور را معرفی کنند و در طرف مقابل مسوولان نیز با حمایت‌های خود زمینه بهره‌گیری از توانمندی‌های آنها را به وجود آورند.

وی همچنین به موضوع آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: اگر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در کشور به درستی اجرا می‌شد بسیاری از مشکلات را شاهد نبودیم ولی الان علم به این سند بسیار کم است.

امام جمعه یزد با بیان اینکه در استان هر سال تلاش می‌شود در کنکور رتبه اول را کسب کنیم ولی به اندازه آن به تربیت دینی و تقویت قدرت فکری توجه نداریم گفت: سبک آموزشی ما با سطحی‌نگری روبرو است و سه اصل و پایه تفکر، تعقل و تدین را در آن نداریم که همین موضوع سبب شده فارغ‌التحصیلان ما بیکار باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =