فرماندار مراغه: هرگونه عزاداری قبل از دهه محرم ممنوع است

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: طبق اعلام ستاد ملی کرونا قبل از دهه محرم هرگونه عزاداری ممنوع بوده و عزاداری‌ها در این دهه طبق دستورالعمل های ستاد ملی کرونا برگزار خواهد شد.

سید علی موسوی حسینی روز دوشنبه در جلسه شهرستانی ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: نباید سلامت هموطنانمان را به خطر بیاندازیم و بهانه به دست دشمن بدهیم.
وی اهالی رسانه را سربازان سلامت دانست و گفت: اصحاب رسانه شهرستان در ماه محرم می توانند با فرهنگ سازی از شیوع کرونا  در شهرستان جلوگیری کنند و در این روزها بیشتر از گذشته پای کار باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز در این جلسه با اشاره به همکاری مردم از همان روزهای نخست شیوع کرونا گفت: با همکاری دستگاه های اجرایی و مردم باز هم می توانیم در ماه محرم شاهد کاهش آمار کرونا در شهرستان باشیم.
نادر نجد گفت: اولویت ستادکرونا در شهرستان سلامتی همشهریان است و با هیچ کس در این خصوص تعارف نداریم.
وی افزود: هیچ گونه تقابلی با کسی نداریم و همراهی و همکاری با تمامی هیات ها حسینی در ماه محرم خواهیم داشت و در صورت مشاهده تخلف طیق دستورالعمل با متخلفان برخورد خواهد شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز در این جلسه گفت: شیب تند مراغه به شکل ثابت درآمده و شرایط پایداری داریم اما همچنان وضعیت قرمز است.
اصغر تنومند وضعیت قرمز و مشکلات موجود را در عدم اجرای دستورالعمل ها دانست و گفت: در ماه محرم برخلاف دستورالعمل های ستاد ملی کرونا نمی توانیم عمل کنیم و تابع تصمیمات و دستورالعمل های ستاد هستیم.
وی تاکید کرد: نیازمند اجرای دستورالعمل های ستاد کرونا هستیم و در صورت عدم اجرا شاهد افزایش آمار موارد مثبت و افزایش بستری ها در بیمارستان ها خواهیم بود.

فرمانده سپاه مراغه نیز در این جلسه گفت: رزمایش دفاع زیست محیطی و کمک مومنانه همزمان با سراسر کشور در ماه محرم برگزار خواهد شد.
سرهنگ پاسدار سعید رشیدی گفت: ۲۰۰ پایگاه مقاومت شهری و روستایی آماده هماهنگی و همکاری با ستاد مقابله با کرونا در شهرستان است.

بخشدار سراجوی مراغه نیز در این جلسه گفت: ضدعفونی روستاها طبق پروتکل های ستاد مقابله با کرونا از چند روز گذشته در بخش سراجو آغاز شده است.
فرخ محمدزاده گفت: طبق دستورالعمل های ستاد ملی کرونا، کمیته های روستایی در ماه محرم در بخش سراجو فعال خواهند بود و انتظار داریم اهالی روستاها همکاری های لازم را داشته باشند.

بخشدار مرکزی مراغه نیز گفت: کمیته های روستایی در تمامی روستاهای بخش فعال هستند و تیمی بر نحوه فعالیت آن ها نظارت دارند.
مصطفی مجیدی گفت: در روستاها با وضعیت قرمز توزیع ماسک و طرح فاصله گذاری اجتماعی اجرا می شود.
وی افزود: با کمیته های روستایی و هیات امنای مساجد در روستاها هماهنگ هستیم و در ماه محرم طبق دستورالعمل های ستاد ملی کرونا مراسمات برگزار خواهد شد.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =