حوزه‌های اجتماعی نیازمند حضور پررنگ رسانه‌ است

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین با تاکید بر ضرورت حضور پررنگ‌ رسانه‌ها در حوزه‌های اجتماعی، به ویژه مسایل مربوط به امور بانوان، گفت: حضور رسانه جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه هدف می‌تواند بسیار تاثیرگذار و گره‌گشا باشد.

صدیقه ربیعی روز دوشنبه و به مناسبت روز خبرنگار در دیدار با رییس و کارکنان ایرنا استان قزوین، اظهار داشت: رسانه‌ها در حوزه بانوان با انعکاس منطقی مسایل و مشکلات در کنار پرداختن به توانمندی‌ و ظرفیت‌های آنان می‌توانند صدای حقیقی این قشر در جامعه باشند.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی سطح جامعه، افزود: رسانه پل ارتباطی میان مردم و مسوولان است و باید از این ظرفیت در راستای ارایه خدمات بهتر به مردم استفاده شود.

ربیعی با اشاره به انعکاس مطلوب اخبار و رویدادهای خبری حوزه بانوان توسط خبرگزاری ایرنا قزوین، تاکید کرد: رسانه‌ها می‌توانند در پوشش رخدادهای حوزه زنان و خانواده و بررسی و پیگیری مشکلات و موانع این قشر از جامعه و انتقال آن به مسوولان بسیار تاثیرگذار باشند.

این مسوول ادامه داد: رسانه‌ها همچنین می‌توانند در کنار مردم و مسوولان علاوه بر رسالت ذاتی اطلاع رسانی خود، راهکار و راهبردهایی برای پیشرفت امور در موضوعات مختلف ارایه داده و در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فعالیت کنند.

وی با اشاره به حضور فعال رسانه‌ها و اطلاع رسانی دقیق و شفاف آنها در ایام کرونا،  تصریح کرد: با توجه به شیوع این ویروس، خبرنگاران در عرصه انعکاس اخبار و رویدادهای این بیماری در کنار کادر درمانی در خط مقدم مقابله با کرونا قرار داشتند.

 شهید محمود صارمی از جمله خبرنگاران پرتلاش کشورمان بود که از حضور در خطرناک‌ترین میدان‌ها ترس به خود راه نداد و تا انتها به رسالت خود وفادار ماند.

 شهید صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در سال ۷۷ در مزار شریف افغانستان به دست نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید و به همین مناسبت شورای فرهنگ عمومی ۱۷ مرداد ماه  "سالروز شهادت محمود صارمی" را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =