۲ خانه جوان هفته دولت در خراسان شمالی افتتاح می‌شود

بجنورد- ایرنا- سرپرست دفتر فنی و نظارت بر اماکن ورزشی خراسان شمالی گفت: هفته دولت امسال ۲ خانه جوان با هزینه اعتباری بیش از ۱۵ میلیارد ریال در این استان به بهره‌برداری می رسد.

برات وثوق روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ساخت خانه های جوان در استان از سال ۹۷ آغاز شده است، افزود: این خانه ها در شهرستان های بجنورد و اسفراین به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه هم اکنون برای اتمام ۲۶ پروژه ورزشی ناتمام ۲۴ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۲ مورد طرح ورزشی پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی داشته است به گونه ای که فقط انشعابات آب، برق و گاز آن سبب به تعویق افتادن بهره برداری از آنها شده است.

وثوق با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۵درصدی خانه جوان در شهرستان های شیروان، آشخانه، گرمه و جاجرم افزود: سالن ورزشی روستای نوده، سالن چند منظوره آشخانه، خانه ژیمناستیک اسفراین و شیروان، سالن ورزشی زوارم و یام فاروج از دیگر پروژه های قابل افتتاحی است که با پیشرفت ۹۵ درصدی، نیازمند ۷میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل است.

وی با اشاره به نقش خانه های جوان در ایجاد بستر و مکان مناسبی برای هم افزایی بین اعضای سازمان های مردم نهاد و جوانان تصریح کرد: این مکان ها فضایی مناسب برای جوانان در راستای رشد و پیشرفت فعالیت های اجتماعی آنها ایجاد می کند.

برگزاری برنامه های غنی سازی اوقات فراغت، نشست های هم اندیشی، ارائه مشاوره و ازدواج جوانان و تفریح و سرگرمی ورزشی را از مهم ترین عناوین برنامه های خانه جوان است.

دوم تا هشتم شهریورماه به نام هفته دولت نامگذاری شده است. 

خراسان شمالی بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ حدود ۲۷۰ هزار جوان ۱۵ تا ۲۹ سال دارد که حدود ۳۲ درصد جمعیت استان را شامل می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =